Чинний міський голова Харкова та його політсила «Блок Кернеса - Успішний Харків!» впевнено перемагають на виборах міського голови, а також міської та обласної рад.

Про це свідчить дослідження, проведене Інститутом соціально-політичного проектування «Діалог».

Як написав у блозі на Цензор.Нет директор інституту Андрій Миселюк, «Кернес в Харкові готує рімейк електорального цунамі зразка Зе-2019».

«У Харкові передбачувано на виборах перемагає Геннадій Кернес зі своїм іменним блоком. Що дивує - так це цифри його підтримки і відрив від конкурентів, - зазначає Миселюк. - Якщо брати чисто арифметично, без прив'язки до персоналій, то ситуація ідентична торішньому електоральному цунамі Зеленського і його «Слуги народу».

Як показало соцопитування, за Кернеса на виборах мера проголосують 68,8% виборців. На другому місці рейтингу опинився представник ОПЗЖ Олександр Фельдман з 6,3% підтримки, на третьому - губернатор Харківської області Олексій Кучер, висунутий партією «Слуга народу» з 4,6% голосів опитаних.

«Я чому кажу про зовнішню схожість двох різних феноменів підтримки - Зеленського-2019 і Кернеса-2020? У тому числі тому, що першого на торішніх президентських виборах підтримали 73%, а за Кернеса зараз готові проголосувати 69% виборців. Погодьтеся, показники дуже близькі», - коментує Миселюк.

На виборах до Харківської міської ради також з великим відривом перемагає партія чинного мера «Блок Кернеса - Успішний Харків!» із 48,5% підтримки. За ним слідують ОПЗЖ з рейтингом 13,7% і «Слуга народу» з 6,9%.

Як зазначає Миселюк, з травня цього року Блок Кернеса на 12% наростив електоральну підтримку, в той час як рейтинги найближчих конкурентів - ОПЗЖ і «Слуги народу» - демонструють тенденцію до зниження.

«Цей феномен соціологам добре знайомий - називається кристалізацією електорату незадовго до голосування навколо лідера(ів) гонки», - коментує директор Інституту.

Блок Кернеса також лідирує на виборах до Харківської обласної ради. Згідно з опитуванням, 46,1% виборців віддадуть голоси за політсилу чинного мера, 13,3% - за ОПЗЖ, 9,2% - за Блок ексгубернатора Харківщини Юлії Світличної «Разом!». Прохідний бар'єр також долає «Слуга народу» з 6,9% голосів виборців.

«Таким чином, доводиться визнати, що у Кернеса є практично стовідсоткові шанси в черговий раз зайняти пост мера Харкова - при третьому вже за рахунком президенті. І дуже високі шанси дати приклад для вивчення дослідникам явища монобільшості в українській політиці - в Харківській міській раді як мінімум. А, можливо, і в Харківському обласному», - зазначає Миселюк.

Дослідження проводилося в Харкові 5-11 жовтня методом face-to-face. Опитано 1 600 осіб, похибка не перевищує 2,6%.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram