Вівторок,
26 вересня 2017
Наші спільноти

Рада ЄС затвердила торговельні преференції для України

Преференції будуть введені на термін до трьох років, як доповнення до Угоди про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі.

Преференції ЄС для України будуть введені на строк до трьох років / фото УНИАН
Преференції ЄС для України будуть введені на строк до трьох років / фото УНИАН

Рада Європейського Союзу затвердила рішення надати Україні додаткові торговельні преференції.

Україна вже вичерпала квоти на безмитний експорт до ЄС пшениці, цукру та курятини

Відповідне рішення було ухвалено у понеділок в Брюсселі в рамках засідання Ради з питань сільського господарства та рибальства, повідомили власному кореспонденту УНІАН в Раді ЄС.

Як повідомляв УНІАН, раніше це рішення було затверджено Європейським парламентом. Відповідно до досягнутих домовленостей, квоти на томати, пшеницю, кукурудзу та мед будуть збільшені, але не у тому обсязі, як раніше це пропонувалося Єврокомісією, сечовину з пропозицій виключено.

Зокрема, встановлені такі річні квоти: для меду – 2,5 тис. тонн, томатів оброблених – 3 тис. тонн, пшениці – 65 тис. тонн, кукурудзи – 625 тис. тонн, ячміня – 325 тис. тонн.

Преференції будуть введені на строк до трьох років, як доповнення до Угоди про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі.

Як відомо, наприкінці вересня минулого року Єврокомісія запропонувала підвищити квоти на експорт низки українських товарів. Зокрема, на кукурудзу - на 650 тис. тонн, пшеницю - на 100 тис. тонн, ячмінь - на 350 тис. тонн, крупу й оброблене зерно - на 7,8 тис. тонн, овес - на 4 тис. тонн, мед - на 3 тис. тонн, виноградний сік - на 500 тонн, оброблені томати - на 5 тис. тонн.

Очікується, що додаткові торговельні преференції можуть набути чинності восени.

Теги: Рада ЄС, преференції для українських товарів, квоти ЄС для України

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку