этот материал доступен на русском

Суд пояснив заборони для Супрун

14:55, 08 лютого 2019
Країна
895 0
Окружний адмінсуд Києва роз'яснив, що заборона Супрун здійснювати повноваження в.о. міністра правомірна / фото УНІАН

Окружний адміністративний суд Києва роз'яснив, що заборона Уляні Супрун здійснювати повноваження в.о. міністра охорони здоров'я правомірна.

Як йдеться у повідомленні на сайті Окружного адміністративного суду міста Києва, суд розглянув заяву представника Супрун про роз'яснення ухвали про забезпечення адміністративного позову, що була прийнята раніше.

У своїй заяві представник Супрун просив надати роз'яснення вищезазначеної ухвали шляхом визначення посадової особи, яка може реалізовувати повноваження міністра охорони здоров'я України.

Своєю чергою у суді роз'яснили, що визначення посадової особи, яка може реалізовувати повноваження міністра охорони здоров'я України віднесено до компетенції коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України, а не Окружного адміністративного суду міста Києва.

"У той же час, судом зі змісту висловлювань відповідача у засобах масової інформації встановлено, що останнім викривляється суть визначених судом заходів забезпечення позову, та безпідставно стверджується про відсторонення його від посади та встановлення заборони вчиняти будь-які дії", - йдеться у повідомленні.

"Беручи до уваги зазначене та враховуючи значний суспільний резонанс, який викликало прийняте судом рішення про забезпечення адміністративного позову, суд встановив доцільним звернути увагу Супрун на те, що заборона вчиняти дії, встановлена ухвалою від 5 лютого 2019 року, не стосується тих повноважень, якими відповідача, як першого заступника міністра охорони здоров'я України, було наділено в порядку, передбаченому підпунктом 14 пункту 10 положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267 та пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України “Про порядок виконання обов'язків міністра у разі його тимчасової відсутності” від 17 липня 2003 року № 1096, а направлена, в першу чергу, на заборону будь-яким особам, які у визначеному законом порядку не призначені на посаду міністра (на підставі відповідного рішення Верховної Ради України) вчиняти дії, які законом прямо віднесено до виключної компетенції міністра", - завили у суді.

Читайте такожСупрун потролила радикалів: вільні шкодять здоров'ю, "невільні" - країні

Зокрема, йдеться про визначення політичних пріоритетів та стратегічних напрямів роботи міністерства, а також про участь у прийнятті рішень на засіданнях уряду.

"Обставини ж можливого недотримання вказаного вище порядку лише підкреслюють правомірність застосованого заходу забезпечення адміністративного позову", - сказано у повідомленні.

Крім того, у суді заявили, що вкотре необхідно звернути увагу, що ухвалою суду про забезпечення позову жодним чином не вирішувалось питання перебування Супрун на будь-якій посаді.

Як повідомляв УНІАН, 5 лютого Окружний адмінсуд Києва частково задовольнив позов народного депутата від Радикальної партії Мосійчука та заборонив Супрун здійснювати повноваження виконуючого обов'язків міністра охорони здоров'я. Водночас суд не заборонив їй здійснювати повноваження, які були делеговані як заступнику міністра.

5 лютого міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко від імені уряду подав клопотання про скасування заходів забезпечення позову у справі щодо виконання обов'язків міністра охорони здоров’я. Суд розгляне це клопотання 11 лютого.

7 лютого Супрун уточнила, що суд заборонив їй серед іншого уповноважувати заступників глави МОЗ на підписання життєво важливих наказів щодо розмитнення та розподіл ліків або ж направлення людей на лікування за кордон.

Супрун виконує обов'язки міністра охорони здоров'я з 1 серпня 2016 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter