REUTERS

У Закарпатській області у студента 5-го курсу медичного факультету Ужгородського національного університету діагностували дифтерію.

Як повідомляє кореспондент УНІАН, про це сьогодні під час брифінгу повідомила в.о. директора департаменту охорони здоров’я Закарпатської облдержадміністрації Єлизавета Біров.

За її словами, 17 жовтня до Закарпатської обласної інфекційної лікарні поступив студент 5-го курсу медичного факультету № 2 Ужгородського національного університету, іноземний громадянин.

Відео дня

«При обстеженні в цього пацієнта були висіяні бактерії дифтерії, нетоксичний штам. Хворий скаржився на підвищення температури, біль у горлі, м’язовий біль», - розповіла вона.

Лікар-епідеміолог державної установи «Закарпатський обласний лабораторний Центр МОЗ України» Любов Данич повідомила, що, зі слів студента, він захворів 8 жовтня, звернувся до закладу охорони здоров’я 11 жовтня. Лікар установи наполіг на детальному обстеженні, результати якого надійшли 17 жовтня. Того ж дня надвечір хворий був госпіталізований.

Наступного дня хворого повторно обстежила комісія лікарів й остаточно підтвердила діагноз.

Читайте такожМОЗ оголосило старт кампанії з вакцинації від дифтерії та правця

Директор обласної клінічної інфекційної лікарні Михайло Поляк повідомив, що наразі хворий перебуває в лікарні у задовільному стані. Його проконсультували всі спеціалісти – ЛОР, кардіолог, невролог – патологічних змін не виявлено.

Поляк також зазначив, що госпіталізованому не була показана протитоксична сироватка, оскільки його стан не тяжкий.

«На даний час у нас є 8 доз протидифтерійної сироватки», - сказав директор інфекційної лікарні і запевнив, що наразі вакцин від дифтерії у Закарпатській області достатньо.

Як йшлося на брифінгу, також було визначено коло осіб, які могли контактувати зі студентом й інфікуватися. Станом на 21 жовтня вже обстежено 121 студента та 2 контактних осіб, у 44 людей взяті матеріали для проведення лабораторного дослідження.

Окрім того, з приводу зафіксованого наразі випадку Данич уточнила, що востаннє випадки дифтерії в області були зафіксовані у 2011 році.

За її інформацією, загалом по Україні дифтерію фіксують щорічно, цьогоріч вже виявлено два випадки – в Луганській та Хмельницькій областях. Торік було зафіксовано 10 випадків, серед них три – у дітей.

Дифтерія - це гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі, яке характеризується місцевим фібринозним запаленням (переважно слизових оболонок ротоглотки) та явищами загальної інтоксикації з переважним ураженням серцево-судинної та нервової систем. Дифтерія передається повітряно-крапельним шляхом, факторами передачі також можуть бути предмети побуту (посуд, іграшки). Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, який блокує синтез білка в клітинах, в результаті чого виникають тяжкі функціональні та структурні зміни, інколи несумісні з життям. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання.