Ілюстрація / REUTERS

Як і будь-яке респіраторне захворювання, коронавірус поширюватиметься не тільки в Китаї, а й у всьому світі, однак 80% людства перенесе його у безсимптомній формі.

Читайте такожНа Тернопільщині зафіксовано перший випадок одужання від коронавірусу

Про це сказала українська вірусологиня Надія Жлобак, коментуючи заяву Китаю про початок другої хвилі епідемії в країні через безсимптомних носіїв, передає «Обозреватель».

Відео дня

"80% населення переносить коронавірус безсимптомно, це норма для людської популяції, не варто робити з цього панічних висновків. Те, що COVID-19 поширюватиметься – це норма, це ж респіраторне захворювання, воно мусить поширюватися. Нікуди ми від цього не дінемося. Потрібно не панікувати й дотримуватися звичних норм профілактики, як і в разі спалаху будь-яких інших ГРЗ", – повідомила експертка.

На уточнення, чи справді COVID-19 становить велику загрозу для людства, Жлобак нагадала про високу смертність від звичайного грипу в Україні.

"Що значить загроза? Коронавірусна епідемія не схожа ні на чуму, ні на віспу. Але хто вам сказав, що звичайний грип не є загрозою? Від коронавірусу в Україні загинули на сьогодні 69 осіб, а від грипу тільки в січні цього року – 621 людина. Вважаєте, що померти від грипу "не страшно"? – уточнила вона.

Вона також висловила думку, що не розуміє, чому уряди західних країн, де фіксують високу смертність від COVID-19, не публікують аналогічні цифри щодо грипу за відповідні періоди попередніх років. Жлобак також навела приклад публікації дослідження епідеміологів, яке надрукували в журналі Італійської асоціації епідеміологів, де стверджується, що загальна смертність в Італії в цьому епідемічному сезоні не відрізняється від загальної смертності за останні п’ять років.