Немовлята гинуть раптовою смертю

16:49, 24 жовтня 2007
Країна
6 0

Цьому можна запобігти

“Смерть в колисці” – так називають раптову смерть здорової дитини під час сну. Лікарі називають це явище синдромом раптової дитячої смерті.  Цій проблемі була присвячена національна конференція, яка пройшла сьогодні в Києві. Її організували Проект «Здоров`я матері і дитини» Інституту досліджень і тренінгів корпорації Джон Сноу, ТНК-ВР Україна і Міністерство охорони здоров`я України, повідомляє кореспондент УНІАН.

До раптової смерті під час сну схильні малюки від народження до року. Трагедія може відбутися в будь-якому місці, де спить дитина в колисці, люльці, автокріслі. Раптовим він називається тому, що жодних симптомів, що насторожують або віщують трагедію, просто не немає. Раптова дитяча смерть може заскочити будь-яку дитину.

Лікарі виявили кілька чинників, які можуть призвести до синдрому раптової смерті, – сон дитини на животику, куріння матері під час вагітності, перегрівання дитини під час сну, неправильний одяг для сну, дуже м`яка поверхня, на якій спить дитина. Медики стверджують, що при штучному вигодовуванні ризик раптової смерті значно зростає.

Щоб знизити ризик раптової смерті потрібно:

Завжди вкладати дитину спати на спину.

Не сповивати дитини! Це призводить до перегрівання.

Не «виселяйте» дитини в окрему кімнату, навіть якщо є можливість, це підвищує ризик раптової смерті.

Стежте, щоб дитина смоктала груди часто і довго.

Якщо у сплячої дитини випаде соска, не вставляйте її заново. Не залишайте дитини на дорослому ліжку одну, без нагляду, а також, якщо там сплять інші діти.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter