У Києві почали тестувати медиків на антитіла / фото УНІАН

У Києві розпочали тестування медичних працівників ІФА-тестами - для визначення антитіл до COVID-19.

Про це заявила директорка Департаменту охорони здоров’я Київської міськдержадміністрації Валентина Гінзбург, повідомляє прес-служба КМДА.

Сьогодні тестами вітчизняного виробника «Діапроф-Мед» було безкоштовно протестовано понад 30 співробітників бригад центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

«У першу чергу тестуємо тих медиків, які безпосередньо задіяні в наданні медичної допомоги хворим на коронавірусну інфекцію. Сьогодні це «ковідні» бригади «швидких». Після них розпочинаємо масове тестування співробітників Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», - розповіла Гінзбург.

За її словами, в планується на добу робити близько 100 аналізів. Також до кінця тижня будуть протестовані ІФА-тестами співробітники столичних пологових, перевіряти на наявність антитіл їх розпочали ще 25 травня.

Гінзбург зазначила, що ІФА-тестування незамінне для виявлення тих, хто перехворів на COVID-19, у тому числі безсимптомно. Такий метод дозволить краще розуміти справжню статистику захворюваності серед медичних працівників, якісніше відстежувати поширеність вірусу тощо.

Читайте такожУ Києві за добу 58 нових випадків інфікування COVID-19

«На сьогодні в 12 лабораторіях комунальних закладів охорони здоров’я є можливість отримувати результати ІФА. Департамент проводить роботу з керівниками закладів, які, я впевнена, зацікавлені в такому тестуванні. Тому що йдеться, в першу чергу, про піклування про своїх співробітників та пацієнтів», – зауважила директорка Департаменту охорони здоров’я.

Вона також повідомила, що Департамент ініціюватиме внесення відповідних змін до міської цільової програми «Здоров’я киян», які нададуть право місту закуповувати ІФА-тести централізовано та забезпечувати ними столичні медустанови.

Гінзбург нагадала, що столиця найкращий регіон в Україні за показником одного з критеріїв виходу з карантинних обмежень – охопленням мешканців ПЦР-тестуванням.

«Так, якщо за вимогою МОЗ України цей показник має бути не нижчим за 12 на 100 тисяч населення, у столиці він в середньому складає понад 40», – додала вона.

Як повідомляв УНІАН, у Києві станом на ранок 26 травня зареєстровано 2 тис. 710 випадків захворювання на COVID-19, за добу - 58 нових.