Ілюстрація / REUTERS

Коло контактних осіб, яких тестують на коронавірус, необхідно істотно розширити, а терміни обстеження – істотно скоротити.

Таку думку висловила лікарка-епідеміологиня Людмила Мухарська, передає «Обозреватель».

"На мій погляд, ми недостатньо тестуємо контактних людей. Тільки тих, які безпосередньо контактували з хворими", – заявила вона.

Відео дня

Читайте такожУ Києві за добу виявили майже сотню нових хворих на COVID-19

Як пояснила лікарка, в епідеміології розрізняють контакти першого, другого, третього рівнів. У цьому контексті вона навела приклад.

"Наприклад, люди ще 2 місяці тому приїхали з країни, де дуже активно поширювався вірус, вони пішли на самоізоляцію, тобто в свої сім'ї. Звичайно, контакт з членами сім'ї був дуже тісний. А далі пішов контакт сім'ї з сусідами, з співробітниками і далі пішли вторинні і так далі контакти".

Наразі в Україні тестують тільки контакти першого рівня, залишаючи поза увагою інші ланцюжки зараження, підкреслила медичка.

Вона також звернула увагу на те, що тестування контактних осіб через 14 днів після контакту з хворим – занадто великий термін. "Ці 14 днів людина гуляє, вона не знає, що інфікована, що вона носій вірусу, тому такі контакти дають ланцюжки, про які я говорила. Я вважаю, що тестувати потрібно якомога раніше", – сказала Мухарська.

За її словами, в залежності від способу тестування – на наявність вірусу або антитіл – його можна проводити в період від кількох днів до тижня після моменту контакту.