Байкове кладовище / фото УНІАН, Віктор Ковальчук

У Київському крематорії заперечили заяву голови комітету з питань здоров’я нації Михайла Радуцького про збільшення черг на кремацію.

Про це повідомляє Радіо Свобода, з посиланням на адміністрацію Ритуальної служби спеціалізованого комунального підприємства "Київський крематорій" виконавчого органу Київради (КМДА).

"Озвучена заява голови комітету з питань здоров’я нації Михайла Радуцького не відповідає дійсності", – повідомили у відомстві.

Також там навели дані щодо кількості кремованих померлих від COVID-19.

За даними підприємства, за весь 2020 рік було кремовано 1470 померлих від COVID-19, за період з 1 січня по 20 жовтня 2021 року – 3144, за період з 1 по 20 жовтня 2021 року – 335 людей.

Тобто у середньому з січня по вересень за місяць кремували 312 померлих від COVID-19, тоді як лише за 20 днів жовтня - 335 осіб.

Читайте такожКонвеєр для трупів: лікар розповів у деталях про "пекло" ковідних реанімацій в Україні

Нагадаємо, вчора ЗМІ повідомляли, що у Києві, на тлі всеукраїнського рекорду смертей від COVID-19 за добу, на Байковому кладовищі утворився "затор" з похоронними автобусами. Протягом дня до будівлі крематорію практично кожні 10 хвилин під'їжджав новий ритуальний транспорт.

20 жовтня голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький на засіданні парламенту сказав, що черга з катафалків до Київського крематорію складає близько 2 годин.

Коронавірус в Україні: що варто знати