Респіратор надає краще фільтрування, якщо його носити правильно впродовж користування \ фото УНІАН

Центри США з контролю над захворюваннями видали нові рекомендації щодо того, які маски краще носити, щоб забезпечити оптимальний захист від COVID-19.

Маска має надавати найкращий захист, добре прилягати і бути такою, яку можна носити постійно, наголошують епідеміологи, передає Голос Америки.

Найменший захист надають маски з вільноплетеної тканини. Маски із щільної тканини складеної в декілька шарів надають більший захист. Навіть кращий захист здатні надати хірургічні маски а також KN95. Найвищий рівень захисту надають маски-респіратори на кшталт N95, схвалені NIOSH.

Відео дня

Читайте такожМаски для обличчя роблять людей більш привабливими - вчені

"Респіратор надає краще фільтрування і, якщо його носити правильно впродовж всього часу користування, він може надати вищий рівень захисту, ніж маска з тканини, або процедурна маска. Маска, або респіратор будуть менш ефективними, якщо вони погано прилягають, або якщо їх неправильно носити чи часто знімати", - зазначається в рекомендаціях.

"Який би товар ви не обрали, він має добре прилягати (щільно припасовуватись до обличчя, без прогалин вздовж країв, або навколо носа)", - зауважують експерти. Маска має бути достатньо зручною і її потрібно правильно носити - вона має закривати ніс та рот, додають вони.

"Ми продовжуємо наголошувати - будь-яка маска краще, ніж її відсутність", - заявила речниця CDC Крістен Нордлунд.

Найкращий захист від "Омікрону" - це маски плюс вакцини, плюс бустер, наголосили в CDC.

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Вас також можуть зацікавити новини: