Вакцини допомогли в боротьбі з коронавірусом / фото REUTERS

Після появи наприкінці 2020 року вакцини від коронавірусу пандемію вдалося приборкати і відновити звичний ритм життя. За однією з оцінок, завдяки вакцинам вдалося уникнути близько 14,4 млн смертей у світі.

У невеликого відсотка людей вони також викликали побічні ефекти. Але примітно, що всі вакцини несуть певний ризик побічних ефектів. Як пише The New York Times, у США понад 13 тис. осіб подали позови до держфонду, який компенсує людям травми, заподіяні вакциною від коронавірусу. Наразі компенсацію отримали 12 осіб, у яких виникли проблеми із серцем через вакцину.

Чотири висновки з розслідування:

Відео дня

Для більшості людей користь від вакцин проти COVID-19 переважує будь-які ризики.

Навіть найкращі вакцини та ліки мають деякі побічні ефекти. Це не скасовує їхніх переваг і не означає, що людям не слід їх приймати.

Деякі побічні ефекти, викликані вакцинами проти COVID-19, можуть бути дуже рідкісними. Наприклад, близько семи з кожного мільйона доз вакцини Pfizer-BioNTech викликали напад оперізувального лишаю.

Смерті від вакцин дуже рідкісні, незважаючи на заяви деяких теоретиків змови про те, що вакцини призвели до різкого зростання смертності.

Водночас видання зазначило, що довести, що вакцинація призвела до захворювання, складно.

Коронавірус: новини

Навесні 2020 року COVID-19 було оголошено пандемією, яку ВООЗ скасувала навесні 2023 року.

Наразі фахівці вивчають тривалу еволюцію вірусу та імунні реакції організму, сподіваючись запобігти відродженню і краще зрозуміти тривалий коронавірус.

Вас також можуть зацікавити новини: