Українці споживають в 2,5 рази більше солі, ніж рекомендує ВООЗ / фото ua.depositphotos.com

Міністерство охорони здоров’я пропонує виробникам зменшувати вміст солі у хлібобулочних виробах, адже хліб є одним з основних продуктів, з якого українці отримують сіль.

Як зазначають у Міністерстві, за даними Національного дослідження STEPS, українці в середньому споживають близько 12,6 г солі на добу, тоді як ВООЗ рекомендує не перевищувати 5 г.

"Кожен українець споживає близько 250 г хліба на добу. Вміст солі в більшості різновидів хліба коливається від 1,07 до 1,7 г на 100 г. Це означає, що один шматок хліба (30-40 г) може містити до 0,68 г солі. Відповідно в середньому кожен українець щодня споживає від 2,5 г до 4,25 г солі тільки з хлібом. А це – половина і більше рекомендованої ВООЗ добової норми", - зазначають у МОЗ. 

Відео дня

Тому у міністерстві пропонують виробникам поступово зменшувати солоність хліба та хлібобулочних виробів до рівня не більше ніж 0,9 г на 100 г.

Зазначається, що це можна робити поступово, щоби споживачі звикали до менш солоного смаку.  

А підвищувати смакові якості випічки можна в інший спосіб, вважають у МОЗ, наприклад, використовувати трави та спеції або навіть ферментовані продукти, що може допомогти компенсувати зменшення солі.

Новини охорони здоров'я в Україні

З 1 червня в Україні починається посилений епідемічний нагляд за холерою. У важких або складних випадках гострих кишкових інфекцій будуть додатково проводитися лабораторні дослідження, зокрема на холеру, щоб запобігти поширенню захворювання в літній сезон.

Кабінет міністрів виключив канабіс, його смолу, екстракти й настоянки з переліку особливо небезпечних речовин. Рішення уряду набуде чинності 16 серпня 2024 року одночасно із введенням в дію закону про медичний канабіс. 

Вас також можуть зацікавити новин: