Фарби для татуювань містять домішки, що зумовлюють розвиток раку - дослідження

14:06, 13 вересня 2017
Зарубіжні новини
13 0

Речовини у фарбах потрапляючи в людський організм, проникають у лімфатичні вузли, збільшуючи їх в рази і зумовлюючи розвиток злоякісної пухлини.

скріншот

Фахівці Європейського центру синхротронного випромінювання ESRF виявили в чорнилах, що використовуються при нанесенні татуювань, багато шкідливих домішок та консервантів, повідомляє Scientific Reports.

Читайте такожТатуювання токсичні для організму людини - дослідження

Є у цих речовин одна особливість - у великих обсягах, концентраціях вони відносно нешкідливі для людини. Однак, як вважають вчені, деякі консерванти при попаданні в людський організм, розпадаються до мікро-і наночастинок і таким чином проникають у лімфатичні вузли, збільшуючи їх в рази і викликаючи злоякісну пухлину.

Тільки найменші наночастинки здатні досягти лімфатичних вузлів. Це - нікель, хром, марганець або кобальт. Крім вуглецевої сажі, іншим широко поширеним інгредієнтом є діоксид титану (TiO2) — білий пігмент, який використовується для створення певних відтінків при змішуванні. TiO2 також міститься в харчових добавках і фарбах, наголошують фахівці.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter