"Перша помилка усіх гіпотоніків – кава, а помилка лікарів – приписувати елеутерокок, - пояснює фітотерапевт Олена Васьківська. - Звісно, і те і інше тимчасово покращує стан гіпотоніка, але лікувального ефекту від цього немає."

Лікар порадила простий рецепт ліків з лимону: 6 лимонів без кісточок перемолоти у м`ясорубці, висипати у банку. Долити туди 1 літр кип`яченої охолодженої води та півлітра рідкого меду. Півтори доби настоювати у холодному місці. Приймати тричі на день за півгодини до прийому їжі по 50 грамів. Вживати доки не закінчаться ліки.

Порадила також взяти собі за звичку їсти гарбузове насіння - воно стабілізує кров`яний тиск. Хоча б 50 грамів у день дозволяють відчути дуже швидке покращення самопочуття.

Відео дня

Цілющі трави можуть вилікувати понижений тиск, проте таке лікування тривале.

"Мушу сказати, що варто декілька курсів лікування різними відварами пройти, ніж заліковуватись таблетками з невідомими побічними ефектами. Між курсами лікування травами має бути хоча б місяць відпочинку. У той час можна насіння полузати чи лимонним настоєм полікуватись", - зауважує фітотерапевт.

Лікар порадила пити щоразу різні відвари. Один приблизно 3 тижні, потім місяць відпочити, і приступати до прийому іншого збору.  До прикладу, можна приготувати такий збір: по 1 частині кореня лепехи та ягоди ялівцю, по 2 частини трави вероніки, трави суниці та квітки цикорію, по 4 частини плодів шипшини, рути пахучої та кореня любистку, додати туди 12 частин трави звіробою. Три столові ложки суміші залити 0,5 л кип`ятку і залишити в термосі на ніч. З ранку процідити і пити настій у теплому вигляді за півгодини до їди, розділивши всю кількість на три прийоми.

Наступним можна зробити такий: листя берези – 6 частин, трава будри – 2 частини, кореневище з корінням оману – 1 частина, плоди суниці – 4 частини, трава кропиви – 4 частини, листя подорожника – 2 частини, трава споришу – 4 частини, трава татарника – 14 частин, трава деревію – 2 частини та плоди шипшини – 4 частини. Настоювати та пити так, як і перший.

Ще можна приготувати збір з 4 частин листя берези, трави вероніки, кореня кульбаби, 1 частини кореневища з коріння оману, 2 частини листя суниці, 2 частини кропиви, листя смородини, 1 частку листя м`яти, 10 часток трави татарника, 2 частини хвоща польового та 6 частин плодів шипшини. 2-3 столові ложки збору залити 0, 5 л окропу. Настояти в термосі усю ніч. На наступний день пити настій протягом дня.

Також варто спробувати настоянку зі склянки окропу та 20 г трави їдкого очитку. Приймати столову ложку тричі на день.

"Головне, пам`ятайте, що для гіпотоніків важливо добре висипатись, часто бувати на свіжому повітрі та багато рухатись.  Хвилювання та нерви шкідливі усім,  але гіпотонікам особливо важливо жити у спокої та гармонії", - запевняє фітотерапевт.

gazeta.ua