Вчені з'ясували, як не дозволити коронавірусу провокувати появу тромбів у судинах / REUTERS

Коронавірус підвищує ризики утворення згустків крові у деяких пацієнтів. Нове дослідження, проведене в США, показало, що вчасне застосування препаратів для розрідження крові може значною мірою скоротити такий ризик.

Читайте такожDie Zeit: Люди з надмірною вагою тяжко переносять COVID-19, медики пояснили причиниЯк пише Bild, йдеться про зменшення загрози смерті від такого впливу COVID-19 на 50%. Результати дослідження були опубліковані в медичному виданні Journal of the American College of Cardiology. Також дослідники встановили, що розріджувачі крові можуть скоротити ризик появи потреби в підключенні до систем штучної вентиляції легень (ШВЛ) приблизно на 30%.

Німецьке видання пояснює, що американські лікарі проаналізували дані за березень і квітень про пацієнтів п'яти лікарень, які входять в медичну мережу Mount Sinai Group. Загалом, вони перевірили інформацію про 4389 людей з COVID-19. Пацієнтів поділили на три групи: тих, хто не отримував розріджувачі крові,  тих, хто приймав такі препарати, і пацієнтів, які приймали менші дози для профілактики.

Результати дослідження виявилися несподіваними. У випадку людей, які приймали розріджувачі крові для профілактики, ризик померти від появи тромбів скоротився на 50%. На додачу, в обох групах, які приймали такі ліки, спостерігалося суттєве зменшення випадків підключення до систем ШВЛ. Зокрема, такий ризик для тих, хто приймав їх терапевтично, зменшився на 31%. А для людей, які вживали менші дози для профілактики - на 28%.

Читайте такожІнсульт при коронавірусі у вісім разів вирогідніший, ніж при грипіОднак, вчені виявили й побічну дію. У 3% пацієнтів, які приймали розріджувачі в ході лікування, виникали кровотечі. Bild зазначає, що розтин 26 тіл загиблих від COVID-19 теж дав певну корисну інформацію. В 11 з них лікарі виявили ознаки тромбозу, появи якого можна було запобігти за допомогою розріджувачів крові.

Президент Німецької міждисциплінарної асоціації інтенсивної терапії й невідкладної допомоги (DIVI) Уве Янссенс схвально оцінив висновки нового американського дослідження. За його словами, в медичних колах давно відомо про те, що утворення тромбів - це поширене ускладнення при зараженні коронавірусом. За його словами, в Німеччині діють певні рекомендації щодо запобігання таких ефектів.

Що відомо про вплив коронавірусу на серцево-судинну систему?

Читайте новини світу і переклади зарубіжної преси на каналі УНІАН ІноЗМІ