Нестача сну є фактором розвитку депресії / фото pixabay.com

Чим частіше людина порушує режим дня, тим ймовірніше у неї розвинеться депресія. Такі висновки зробили британські науковці, які проаналізували 85 тисяч людей.

Дослідники із Ексетерського університету наголосили, що дистанційна робота через пандемію COVID-19 негативно позначилася на психічному здоров'ї людей і необхідно швидше змінювати режим на звичний, а головне – стабільний.

Узгодження робочого графіка з природними біоритмами може поліпшити психічне здоров'я і загальне самопочуття, переконані науковці. Вони з'ясували, що чим частіше режим сну йде в розріз з природними добовими ритмами, тим більше людина схильна відчувати депресію.

Відео дня

Читайте такожКоронавірусний карантин став причиною важкої депресії серед населення - опитування

Команда також знайшла докази того, що генетична схильність до раннього підйому, яка спостерігається у людей-жайворонків, у два рази краще захищає від розладів настрою і депресії.

У новій роботі експерти проаналізували режим дня 85 тисяч учасників. Дані про періоди сну і неспання були отримані з пристроїв, які реєструють добові цикли.

Результати експерименту змушують задуматися: чим частіше і сильніше учасники відхилялися від природних біологічних годин, тим частіше вони повідомляли про депресію, тривогу, погане самопочуття і слабкість.   

Висновки означають, що всім людям необхідно прагнути дотримуватися режиму дня і намагатися прокидатися і лягати спати в один і той же час.

Вас також можуть зацікавити новини