В Україні можуть ввести агрострахування/ Ілюстрація REUTERS

Низьких ставок за кредитами недостатньо для підтримки сільгоспвиробників, постраждалих від посухи. Доступні кредити необхідно впроваджувати разом з ефективною програмою агрострахування.

Про це заявив експерт, радник зі стратегічного планування президента Ukrainian Agribusiness Club Володимир Лапа, повідомляє УНН.

Читайте такожЗеленський анонсував програми страхування врожаю на тлі погіршення клімату

Нагадаємо, 12 вересня президент України Володимир Зеленський повідомив, що програму «Доступні кредити 5-7-9%» планується розширити на фермерів, які постраждали від посухи.

«Ми позитивно ставимося до цієї ініціативи. Зрозуміло, для тих, хто постраждав від посухи, правильно було б зробити ставку кредитування нуль, тому що люди втратили врожай... Однак все одно витрати доведеться понести додатково, наприклад, орендну плату. Тому розширення цієї програми – це одна частина підтримки, яка, на мою думку, була б абсолютно правильною в цій ситуації», — сказав Володимир Лапа.

Він додав, що аграрії понесли витрати під час сівби озимини та весняного обробітку, проте через посуху втратили врожай і не отримують доходи, відповідно не зможуть виплачувати кредити з будь-якою ставкою. «Це означає, що компенсації кредитної ставки або поширення програми в такому випадку вже недостатньо. Мова має йти про запровадження ефективних програм сільськогосподарського страхування в Україні. Щоб аграрії не просто отримували безкоштовний кредит, який все одно немає з чого віддавати через відсутність доходів, а щоб аграрії могли відшкодовувати втрати шляхом страхування у випадку втрати посівів», — наголосив експерт.

Лапа додав, що агрострахування є одним з базових інструментів державної підтримки фермерів практично у всіх країнах світу. Такі програми діють на державному рівні та на практиці ефективні, коли відшкодування страхового платежу становить від 50% до 78-80%.

«Нам хочеться вірити, що відповідний законопроєкт буде зареєстрований у Верховній Раді найближчим часом, і я думаю, що всі без перебільшення асоціації сільгоспвиробників підтримують цю ініціативу. Зважаючи на масштаби проблем в поточному році, було б правильно розпочати роботу таких програм вже наступного року», — повідомив Лапа.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram