Український авіапром може стати частиною російського

00:02, 15 липня 2008
Харьків
2 0

Вже невдовзі - прогноз експерта

Харків. 15 липня. УНІАН. Українська авіаційна промисловість знаходиться в стані важкої кризи, і в недалекому майбутньому єдиною можливістю продовження її існування стане інтеграція з російськими виробниками.

 

Таку думку висловив директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин БАДРАК у своїй статті для «Дзеркала тижня».

«Ринок, що динамічно змінюєься, традиційна закостенілість українських урядовців, побоювання держави впустити в управління авіапромом приватний капітал призвели до безпрецедентної кризи вітчизняного літакобудування», - підкреслює В.БАДРАК.

 

На думку експерта, українські авіабудівники відстають від західних і російських колег навіть в тих сферах, де ще кілька років тому були безперечними лідерами.

«19 травня регіональний літак Sukhoi SuperJet-100 здійснив свій перший політ. Компанія Airbus Military 27 червня провела урочисту церемонію викачування перспективного європейського військово-транспортного літака A400M. Обидва проекти на роки відставали від українських розробок, що так і не дійшли до серії», - констатував В.БАДРАК.

Разом з тим, зазначив він, цікавість до української авіаційної промисловості демонструють російські авіабудівники. «У вересні 2007 року президент російської Об`єднаної авіабудівної корпорації Олексій ФЕДОРОВ виступив за злиття з концерном «Авіація України», - нагадав В.БАДРАК.

Експерт вважає, що існує ціла низка чинників, що підштовхують український авіапром до злиття з російськими колегами. В їх числі він називає інтерес російської сторони до українських розробок, пов`язаних з цивільними літаками, а також збільшену потребу російської промисловості в авіаційних двигунах.

«Не варто думати, що все це хитромудрі прийоми Кремля», - підкреслив В.БАДРАК.

Крім того, на його думку, існують і політичні передумови для злиття російського і українського літакобудування: «У кулуарах стали наполегливо витати чутки про те, що однією із закулісних обіцянок Юлії ТИМОШЕНКО за майбутню енергетичну лояльність російського істеблішменту по відношенню до України наш авіапром непомітно стане частиною російського».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter