Харківська облрада проситиме обласні ради України запровадити програми розвитку російської мови

14:20, 12 липня 2007
Харьків
7 0

Харків. 12 липня. УНІАН. Харківська облрада має намір звернутися до обласних рад України з проханням підтримати запровадження і реалізацію програм розвитку російської мови на кшталт тієї, що була прийнята нещодавно на сесії Харківської облради.

Як передає кореспондент УНІАН, про це йдеться у повідомленні прес-служби Харківської облради, розміщеному на її офіційному веб-сайті.

Про ініціативу Харківської облради поінформував її голова Василь САЛИГІН на прес-конференції «Російська мова на Харківщині: нові акценти», яка пройшла в українському представництві Російського інформагентства «Новости», повідомляє прес-служба.

В.САЛИГІН поінформував представників ЗМІ, що 5 липня на пленарному засіданні XVI сесії Харківської облради була затверджена Програма розвитку і використання російської мови в Харківській області на 2007-20012 рр., яка включає комплекс конкретних заходів. За словами В.САЛИГІНА, розробка і затвердження Програми викликані різкою невідповідністю кількості людей, що вважають російську мову рідною і можливістю її використання.

На думку В.САЛИГІНА, «дана Програма органічно доповнює Програму розвитку української мови до 2010 року і є прикладом рівного і коректного ставлення до мов на території області».

Голова облради вважає, що «не можна допустити дискримінації російської мови на території, де 80% населення розмовляють російською мовою і близько 45% вважають її рідною». «Я за  те, щоб наші діти вивчали поглиблено не тільки російську, але й англійську, німецьку, французьку, інші мови», - зазначив В.САЛИГІН. 

Відповідаючи на запитання, чи готовий хтось у Росії підтримати Харківську облраду в питанні розвитку і захисту російської мови на Харківщині, В.САЛИГІН відзначив, що і Союз письменників Росії, і харків`яни, які проживають у Російській Федерації, вже пропонували свою допомогу. «Але ми вважаємо, що в області достатньо сил, щоб самим вирішити це питання, - підкреслив він. – І це не тільки за рахунок бюджетних коштів. Є благодійні і громадські організації, меценати. Ми не забиратимемо кошти, наприклад, в охорони здоров`я або інших соціальних напрямків. Ми знайдемо додаткові джерела фінансування».

Як повідомляв УНІАН, програмою розвитку та використання російської мови в Харківській області на 2007-2012рр., яка була прийнята на сесії облради 5 липня, передбачено виділяти на ці цілі по 400 тис. грн. щорічно. До кінця 2007 р., за півроку дії програми, на її заходи планується витратити 201 тис. грн.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter