Тренер РК «Олімп» про перспективи регбі в Україні

15:12, 22 лютого 2013
Харьків
4 0

Кочанов: ми вступили в якісно новий етап

Харків. 22 лютого. УНІАН. Надання Федерації регбі України (ФРУ) статусу національної відкриває широку перспективу розвитку цього виду спорту в країні.

Олімп Регбі

Про це сказав в інтерв’ю УНІАН колишній багаторічний тренер збірної України з регбі, головний тренер харківського регбійного клубу «Олімп» Валерій Кочанов, коментуючи офіційне повідомлення про присвоєння Федерації регбі України статусу національної.

«Ми чекали на це 20 років, і тому важко переоцінити значення цієї події», - сказав В.Кочанов.

«Передусім, - зазначив він, - це відкриває широку перспективу розвитку, зростання масовості і популярності цього виду спорту в Україні».

Водночас, із включенням регбі-7 до олімпійських видів спорту, наголосив тренер, «ми потрапляємо в «олімпійську сім’ю» і активно включаємося до змагань за участь в Ольпійських іграх, які відбудуться в Ріо-де-Жанейро 2016 року». Але, «що дуже важливо», вважає В.Кочанов, «очікується відповідне фінансування, тобто зміцнення матеріальної бази для розвитку регбі, появи нових регбійних клубів, охоплення цим видом спорту молоді і студентства».

За словами В.Кочанова, останніми роками регбі в Україні розвивався, «сьогодні наша збірна входить до ТОП-12 кращих команд Європи, але наявність лише кількох справді потужних центрів регбі, зокрема в Харкові та Одесі, суттєво гальмувало цей процес».

«Сьогодні ми вступили в якісно новий етап, і, сподіваюся, це незабаром принесе свої плоди», - сказав В.Кочанов.

Як повідомляв УНІАН, Федерація регбі України одержала статус національної. Про це було оголошено на засіданні президії ФРУ.

Довідка УНІАН. Федерація регбі України (ФРУ) створена в 1991 р. До складу Федерації входять регіональні федерації АР Крим, міст Києва і Севастополя, Одеської, Харківської, Донецької, Львівської, Хмельницької, Рівненської, Івано-франківської, Тернопільської, Дніпропетровської та Київської областей. ФРУ об`єднує понад 5000 спортсменів різного віку.

Проводяться Чемпіонат та Кубок України з регбі-15 серед дорослих команд (суперліги, вищої та першої ліг), чемпіонат України з регбі-7, а також чемпіонати України з регбі-15 та регбі-7 серед молоді, юнаків та юніорів. Національна збірна команда країни з регбі-15 виступає в дивізіоні «1В» Кубка Європейських Націй, національна збірна України з регбі-7 входить до ТОП-12 найсильніших команд Європи. Національна збірна України з регбі-7 серед жінок також входить до ТОП-12 кращих команд континенту.

Валерій Кочанов, заслужений тренер України, в 2009-2012 рр. очолював збірну України з регбі-7, головний тренер харківського «Олімпу» - 8-разового чемпіона України, 5-разового володаря Кубка України. На сьогодні команда РК «Олімп» становить основу національної збірної України.

Спонсором РК «Олімп» виступає президент групи DCH, харківський бізнесмен Олександр Ярославський.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter