У Запоріжжі побачили хмару у формі "атомного гриба" / фото Запорізький обласний центр з гідрометеорології

17 червня у небі над Запоріжжям побачили незвичайну хмару. Про це повідомляє Запорізький обласний центр з гідрометеорології.

За даними синоптиків, це купчасто-дощова хмара з ковадлом (Cumulonimbus іncus), яка мала вигляд "гриба". 

"Таку химерну форму хмара приймає, коли у своєму розвитку зустрічається на висоті з шаром більш теплого шару повітря. Вертикальний розвиток хмари припиняється, а його вершина розтікається під цим шаром у вигляді ковадла", - пояснили фахівці.

Відео дня

За їх даними, ці хмари є причиною виникнення влітку таких метеорологічних явищ як гроза, град та шквал.

Такі хмари є причиною виникнення гроз, граду та шквалів / фото Запорізький обласний центр з гідрометеорології
Купчасто-дощова хмара з ковадлом над Запоріжжям / фото Запорізький обласний центр з гідрометеорології

Ще незвичайні явища в Україні

У 2021 році подібне явище - "атомний гриб" у небі - спостерігали також й у Києві. Соцмережі моментально зарясніли мальовничими знімками незвичайного явища ,а користувачі жартували, що "вид з вікна - просто бомба".

А минулого року на правому березі Дніпра у столиці можна було спостерігати цікаве й незвичне явище. Над Києвом перед заходом сонця та грозою на декілька хвилин з’явилась райдуга. Вона нагадувала "райдужну хмару", що є рідкісним гірським феноменом.

У Дніпрі місяць тому можна було побачити сонячне гало - оптичне явище, за якого навколо сонця утворюється кільце або дуга, створюючи враження вінця або корони навколо світила.

Вас також можуть зацікавити новини: