этот материал доступен на русском

Указ Порошенка про введення воєнного стану опублікують 28 листопада

13:27, 27 листопада 2018
Політика
1984 0
Дата введення воєнного стану не озвучувалася / фото president.gov.ua

Указ президента про введення воєнного стану в низці областей України на 30 днів буде опублікований 28 листопада в парламентській газеті «Голос України».

Про це заявила голова комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторії Сюмар на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, воєнний стан є не тією темою, довкола якої можливі будь-які маніпуляції з датами, формулюваннями чи неточностями.

Сюмар відзначила, що в газеті Урядовий Кур'єр опублікований указ президента, який було ухвалено за результатами РНБО. "Той документ про введення воєнного стану, який парламент ухвалив вчора (про 30 днів) зараз опрацьовується в юруправлінні і буде завтра надрукований в газеті "Голос України", - підкреслила депутат.

Читайте такожВ яких областях України вводиться воєнний стан – карта

Як повідомляв УНІАН, 26 листопада Верховна Рада затвердила указ президента про введення воєнного стану в низці областей України на 30 днів.

Дата введення воєнного стану не озвучувалася, але раніше того дня зазначалося, що йдеться про введення воєнного стану з 09.00 28 листопада.

Сьогодні, 27 листопада, секретар Ради національної безпеки України повідомив, що дата початку воєнного стану у постанові, за яку проголосувала Верховна Рада, - 26 листопада 14:00.

Станом на 12.00 27 листопада закон, яким вводиться в дію указ про запровадження воєнного стану в ряді регіонів України, ще не підписано.

На офіційному сайті Верховної Ради України сказано, що закон «Про затвердження указу президента України «Про введення воєнного стану в Україні» (№ 9338) перебуває у статусі «готується на підпис», тобто даний закон ще не підписаний головою Верховної Ради Андрієм Парубієм і не переданий на підпис президенту України Петру Порошенку.

Водночас у тексті указу, який затверджується законом, йдеться: «Ввести в Україні воєнний стан із 14 години 00 хвилин 26 листопада 2018 року строком на 30 діб до 14 години 00 хвилин 26 грудня 2018 року». При цьому «цей закон набирає чинності з дня його опублікування», а публікується закон після підписів голови парламенту та президента України.

Законом визначено, що воєнний стан вводиться у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, а також Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та у внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.

Сьогодні, 27 листопада, газета «Урядовий кур’єр» опублікувала текст указу президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 листопада 2018 року «Щодо надзвичайних заходів із забезпечення державного суверенітету і незалежності України та введення воєнного стану в Україні». Засідання РНБО відбулось у ніч з 25 на 26 листопада.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter