Новинський не називає те, що відбувається на Донбасі війною / фото УНІАН

Глава фракції "Опозиційного блоку" у Верховній Раді Вадим Новинський вважає, що на Донбасі — громадянський конфлікт.

Читайте такожДепутати з Опоблоку заблокували підписання закону про мову

"Дуже важливо зупинити цей громадянський конфлікт, наголошую, громадянський конфлікт на південному сході", — заявив він під час виступу на з'їзді "Опоблоку" в Києві, пишуть "Новости Донбасса".

Також Новинський впевнений, що якщо для досягнення миру "потрібно вести прямі переговори з Луганськом, Донецьком та Москвою", то це "треба робити".

Нагадаємо, що Росія розв'язала війну на Донбасі. Про факт військової присутності РФ на Донбасі свідчать неодноразово виявлені й захоплені у найманців українськими військовими зразки зброї російського виробництва.

Також є конкретні приклади участі російських військовослужбовців у бойових діях на Донбасі: наприклад, затримані поблизу населеного пункту Дзеркальний у Донецькій області 10 російських десантників, при яких були особисті документи та зброя.

У березні 2015-го року стало відомо про танкіста з Бурятії, він в інтерв'ю журналістам детально описав участь російських військ у боях на сході України.

фото Нова газета

У середині травня 2015 року українські військові під час бою біля міста Щастя Луганської області затримали двох бойовиків ‒ Євгенія Єрофєєва і Олександра Александрова.

А 24 червня 2017 року українськими військовими у Луганській області був узятий у полон російський єфрейтор Віктор Агєєв.