этот материал доступен на русском

Вищий антикорупційний суд має повернути громадянам відчуття справедливості - Зеленський

10:48, 05 вересня 2019
Політика
424 0
Президент привітав суд з початком роботи / фото president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що Вищий антикорупційний суд має не лише покарати топ-корупціонерів, а й повернути громадянам відчуття того, що в Україні є справедливість.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Зеленський сказав під час виступу з нагоди початку роботи Вищого антикорупційного суду України.

Президент привітав суд з початком роботи. «Я вас вітаю з відкриттям роботи Вищого антикорупційного суду… Нарешті в Україні запрацював Антикорупційний суд», - наголосив він.

«Ви краще за мене знаєте, які очікування у суспільства від вашої роботи, від роботи Вищого антикорупційного суду. Перед вами сьогодні дійсно великі виклики – це не просто повернення громадянам вкраденого через покарання топ-чиновників, топ-корупціонерів нашої країни – це повернення громадянам відчуття, віри в те, що дійсно в Україні є справедливість», - зауважив президент.

Читайте такожВ Україні почав роботу Антикорупційний суд (відео)

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада 7 червня 2018 року ухвалила президентський закон про Вищий антикорупційний суд.

Законом встановлюється, що Вищий антикорупційний суд є постійно діючим вищим спеціалізованим судом у системі судоустрою України.

11 квітня цього року судді Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду склали присягу.

7 травня судді ВАСУ обрали головою Вищого антикорупційного суду суддю Олену Танасевич, її заступником - суддю Євгена Крука.

Зеленський пропонує Верховній Раді зосередити Вищий антикорупційний суд виключно на справах топ-корупції. Це передбачено президентським законопроектом №1025 «Про внесення зміни до закону України «Про Вищий антикорупційний суд» (щодо початку роботи суду)», зареєстрованим у парламенті 29 серпня та визначеним главою держави як невідкладний. Згідно з пояснювальною запискою до документу, початок роботи Вищого антикорупційного суду має завершити становлення системи антикорупційних органів в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter