этот материал доступен на русском

Представництво ЄС та посольство Канади в Україні негативно оцінили законопроект 1008

20:49, 11 вересня 2019
Політика
1486 0
Зокрема, експерти розкритикували положення, що стосуються скорочення чисельності суддів Верховного Суду / prm.ua

Представництво ЄС в Україні та посольство Канади в Україні направили в Офіс президента спільний лист, в якому висловили свою позицію щодо законопроекту №1008 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського самоврядування».

Про це пише Судово-юридична газета. У листі йдеться про те, що ЄС і Канада в цілому вітають прагнення парламенту й уряду швидко просувати реформи у судовій системі та системі прокуратури, однак низку положень законопроекту 1008 необхідно доопрацювати.

Зокрема, експерти розкритикували положення, що стосуються скорочення чисельності суддів Верховного Суду. У повідомленні йдеться, що будь-яке скорочення суддів ВС має базуватися на ретельному аналізі його нинішньої структури, навантаження на суддів та юрисдикції. Позиція європейських експертів і канадських дипломатів у цьому аспекті така: поступове зниження навантаження ВС за рахунок оптимізації його структури і застосування додаткових процедурних фільтрів в перспективі дозволить скоротити кількість суддів, не порушуючи міжнародних стандартів незалежності судової системи.

Читайте такожЗеленський пригрозивши щотижня позбавляти суддів мантій

Також в іноземних представництв виникла низка питань до процесу реформування Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), зокрема у ролі міжнародних експертів у відборі членів комісії, а також до питання створення Комісії з етики та доброчесності при Вищій раді правосуддя.

У листі йдеться, що перезавантаження ВККС і створення нової Комісії з етики та доброчесності буде неефективною без реформування ВСП.

Також західні партнери нагадали представникам української влади, що за судовою реформою будуть уважно спостерігати бізнес-спільнота й іноземні інвестори, адже передбачувана і незалежна судова система – ключовий фактор для залучення і підтримки іноземних інвестицій.

Крім цього вони нагадали, що ЄС і Канада є головними партнерами України протягом останніх декількох років і в рамках партнерства нашій країні була надана значна політична, фінансова та технічна підтримка в низці галузей.

false
false

Довідка. За даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, у І півріччі 2019 року ЄС і Канада стали одними з найбільших донорів щодо обсягів фінансування проектів міжнародної технічної допомоги. Так, за даними відомства, Євросоюз реалізує проекти на загальну суму близько 470 млн доларів, а Канада – на суму понад 140 млн доларів США.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter