Ілюстрація / REUTERS

У Міністерстві закордонних справ сподіваються, що Угорщина не укладатиме альянсів з Росією проти України

Про це йдеться у переданому УНІАН коментарі речниці МЗС Катерини Зеленко.

Вона заявила, що МЗС України ознайомилося з інформацією щодо заяви спікера Державної думи РФ В'ячеслава Володіна про звернення Державних зборів Угорщини до Держдуми Росії.

Відео дня

"У цьому зв'язку наше Посольство в Будапешті звернулося до угорської сторони для перевірки зазначеної інформації і отримало відповідь, що, з огляду на те, що Державні збори Угорщини не ухвалювали таких заяв, вони ані усно, ані письмово не могли передавати таку інформацію в ході угорсько-російських переговорів на рівні парламентів", - йдеться у повідомленні.

Читайте такожМЗС України вручило ноту протесту послу Угорщини

Зеленко наголосила, що "Україна та Угорщина є країнами-партнерами, які здатні самостійно, шляхом діалогу і консультацій знайти рішення для всіх питань, в тому числі і тих, щодо яких ми маємо різні підходи".

"Віримо, що Угорщина, яка як член ЄС і НАТО нас підтримує в протидії російській агресії, не укладатиме альянсів з агресором проти України і також відреагує на появу цієї інформації", - підкреслила в МЗС.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 3 грудня, голова Держдуми РФ Володін заявив, що парламенти Росії й Угорщини разом захищатимуть права нацменшин в Україні.

За його словами, в Україні представники російської, угорської, румунської, польської національних меншин зазнають утисків.

Володін стверджував, що обговорював це питання на зустрічі з угорським спікером й отримав від нього рішення парламенту Угорщини, в якому йдеться про об'єднання зусиль у захисті прав малих народів, які проживають в Україні.