Жозеп Боррель / REUTERS

Україна готова максимально долучитися до розслідування причин катастрофи відповідно до норм міжнародного права, а українські представники готові брати активну участь у діяльності спеціальної спільної слідчої групи в Ірані.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час телефонної розмови з Високим представником ЄС із закордонних справ і безпекової політики, віце-президентом Європейської комісії Жозепом Боррелем, повідомляє Офіс глави держави.

"Вдячний за солідарність і співчуття з боку керівництва Євросоюзу. Ми докладаємо всіх необхідних зусиль для з’ясування причин авіакатастрофи в Тегерані та готові тісно співпрацювати з країнами, чиї громадяни загинули внаслідок цієї жахливої трагедії", - сказав Зеленський.

Відео дня

Читайте такожКатастрофа літака МАУ: Трамп поставив під сумнів версію про технічну несправність (відео)

Він повідомив, що 9 січня до Ірану прибув український літак з фахівцями експертної та пошуково-рятувальної груп, які вже розпочали роботу.

Крім того, президент України висловив вдячність за постійну та безкомпромісну підтримку з боку ЄС територіальної цілісності та суверенітету України.

Співрозмовники обговорили ситуацію на сході нашої держави та можливість відвідання Донбасу Боррелем.

Зеленський також запропонував Віце-президенту Єврокомісії скоординувати подальші кроки у реалізації пріоритетів співпраці України та ЄС.

"Очікуємо на проведення засідання Ради асоціації в Брюсселі 28 січня поточного року під вашим співголовуванням. Це засідання має підбити підсумки реалізації домовленостей попереднього саміту Україна - ЄС та визначити кроки для успішного наступного саміту влітку цього року", - додав президент України.

Читайте такожВ Ірані відповіли на заяви в США, що літак МАУ могла збити ракета

Як повідомляв УНІАН, 8 січня в Ірані розбився літак МАУ, 167 пасажирів і 9 членів екіпажу загинули.

Літак, що виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран - Київ, вилетів з аеропорту о 6.10 за місцевим часом і зник з радарів через кілька хвилин після вильоту.

На борту Boeing 737 перебували 11 громадян України, в тому числі 9 членів екіпажу, а також 82 громадянина Ірану, 63 громадянина Канади, 10 громадян Швеції, четверо громадян Афганістану, троє громадян Німеччини і троє громадян Великої Британії.

За словами секретар Ради національної безпеки та оборони Олексія Данілова, фахівці перевіряють версію про ураження "Боїнга" ракетою зенітного ракетного комплексу "Тор" російського виробництва. Серед інших основних версій катастрофи літака МАУ в Ірані називав руйнування і вибух двигуна з технічних причин.