Вівторок,
26 вересня 2017
Наші спільноти

Екс-посол США Пайфер: РФ хоче перетворити Донбас на територію замороженого конфлікту

Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер вважає, що Росія прагне перетворити Донбас на територію із "замороженим конфліктом", щоб чинити тиск на українську владу.

REUTERS
REUTERS

Як передає власний кореспондент УНІАН, таку думку посол висловив в четвер в Брюсселі під час обговорення питання європейської безпеки після незаконної анексії Росією Криму.

Путін намагається перевести увагу з України на Сирію – екс-посол США

"Якщо ви подивитесь на дії Росії проти України, то я б відділив Крим від Донбасу: росіяни хотіли Крим і нелегально його анексували. Але росіяни не переслідують такої мети стосовно Донбасу. Навпаки, виглядає так, що росіяни хочуть використати Донбас як механізм тиску на Київ, щоб дестабілізувати керівництво і зробити більш складним для нього йти зі справжніми реформами, з виконанням Угоди про асоціацію. Я думаю, що Донбас буде у списку "заморожених" чи не "дуже заморожених конфліктів", - сказав Стівен Пайфер.

На переконання американського дипломата, "існує важливий внутрішній компонент стосовно того, що росіяни роблять в Україні, Сирії". У цьому зв'язку він пояснив, що коли Володимир Путін "повернувся до президентства у 2012, економічна ситуація була більш складною", ніж за його першого терміну, заявилися "російський націоналізм, антиамериканські посили, ідея, що Росія - велика сила". "Це свого роду рухаюча сила поведінки Росії в Україні та Сирії. Ми також повинні розглянути той факт, що, з точки зору пана Путіна, міжнародна безпека за останні 20 років розвивалася негативно для російських інтересів. Перш за все, вона заперечує російські сфери інтересів, які росіяни розглядають як своє право", - наголосив Стівен Пайфер.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку