Посол ЄС не взявся прогнозувати дату рішення про безвізовий режим для України, лише висловив сподівання

17:35, 10 жовтня 2016
1069 0

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінгареллі сподівається, що Європейська рада та Європейський парламент у найближчому майбутньому нададуть українцям можливість безвізових подорожей.

Мінгареллі озвучив сподівання щодо

Як передає кореспондент УНІАН, про це посол сказав сьогодні на прес-конференції в Києві.

Як пояснив посол, у нього немає повноважень говорити, чи буде до 24 листопада, до проведення саміту Україна-ЄС у Брюсселі, рішення про безвізовий режим для України.

"Я вам тільки можу сказати, що усі ми сподіваємося, що (Європейський) парламент і (Європейська) Рада матимуть змогу у найближчому майбутньому надати українським громадянам можливість відвідувати та подорожувати до Європейського Союзу без віз, але я не можу сказати "так" чи "ні" до 24 листопада", - заявив Мінгареллі.

Читайте такожЗМІ: Дипломати ЄС обговорять завершення "безвізової епопеї" для українців 27 жовтня

Як повідомляв УНІАН, 20 квітня Європейська комісія запропонувала Європарламенту і Раді Європейського Союзу скасувати візи для громадян України. Ця пропозиція є наслідком позитивної оцінки, наданої Єврокомісією у грудні минулого року. У ній, зокрема, міститься підтвердження того, що Україна вдало виконала усі критерії у рамках Плану дій з візової лібералізації.

26 вересня Комітет Європейського парламенту з питань цивільних прав, юстиції та внутрішніх справ (LIBE) підтримав доповідь про надання Україні безвізового режиму та надав мандат на початок переговорів між інституціями ЄС.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter