У ПАРЄ учасникам Будапештського меморандуму нагадали про зобов'язання й закликали захищати Україну при нападі

18:20, 12 жовтня 2016
9212 1

Доповідач Парламентської асамблеї Ради Європи на тему «Політичні наслідки кризи в Україні» Крістіна Зеленкова закликає учасників Будапештського меморандуму дотримуватись своїх зобов'язань і захищати Україну при нападі.

ПАРЄ вимагає від Росії вивести свої війська з України / УНИАН

Про це вона заявила, представляючи проект резолюції на засіданні ПАРЄ.

«Угоди слід дотримуватися, і всі учасники Будапештського меморандуму 1994 року повинні дотримуватися своїх обіцянок – захищати Україну при нападі», - заявляє вона.

Також Зеленкова зазначила функціонування «нормандського формату». «Франція, Німеччина роблять усе, завдяки Мінським угодам, для того, щоб забезпечити мир у східній Україні», - сказала вона.

Як повідомлялося, у 1994 році Україна відмовилася від третього за величиною ядерного арсеналу зброї у світі.

Читайте такожДві великі групи у ПАРЄ оголосили, що не підтримають повернення Росії до асамблеї

Після цього у 1994 році Україна, США, Росія і Велика Британія уклали Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум). Він містить пункти, які надають Україні гарантії її суверенітету і безпеки.

Згідно з Меморандумом, США, РФ і Велика Британія зобов'язалися, зокрема, поважати незалежність, суверенітет та чинні кордони України; утримуватися від погрози силою, її застосування проти територіальної цілісності та політичної незалежності України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter