Росія не намагалася виконати свої зобов'язання за Мінськими угодами – британський парламентарій

22:26, 12 жовтня 2016
775 0

Британський парламентарій, консерватор, член комітету ПАРЄ з питань культури, науки, освіти сер Роджер Гейл вважає, що Росія не намагалася виконати свої зобов'язання за Мінськими угодами.

ПАРЄ вимагає від Росії вивести свої війська з України / УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час дебатів у ПАРЄ.

«Через незаконне приєднання Криму, через своє втручання на Донбас було накладено санкції та обмеження в частині голосування (ПАРЄ). З цього моменту Росія не намагалася виконати свої зобов'язання за Мінськими угодами. Але Росія може виконати ці зобов'язання, вона може припинити сепаратизм і скористатися своїм впливом, щоб виконати свої зобов'язання за Мінськими угодами», - заявив він.

Читайте такожУ Британії закликають Росію повернути Крим Україні

Як повідомляв УНІАН, делегація РФ перебуває під санкціями ПАРЄ, які було накладено на неї в квітні 2014 року через анексію Криму. Згідно з відповідною резолюцією, російських депутатів позбавили права голосу в ПАРЄ, а також права бути представленими в її керівних органах. Відтоді дію санкцій проти російської делегації кілька разів продовжували, а у відповідних резолюціях Асамблея закликала Кремль повернути Крим, припинити воєнну агресію на Донбасі і вивести російські війська з території України.

Разом з тим 10 жовтня президент ПАРЄ Педро Аграмунт, відкриваючи осінню сесію, заявив, що Асамблея повинна зробити все необхідне для повернення в пленарний зал представників Росії, які залишили ПАРЄ через санкції.

«Я переконаний, що ситуація, коли одна з країн-членів, Росія, не присутня на Асамблеї, нікому не йде на користь ні нашій Асамблеї, ні Росії, ні решті 46 країнам-членам. Після того, як я був обраний президентом ПАРЄ, я зробив кроки для відновлення діалогу з російським парламентом», – зазначив Аграмунт.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter