Середа,
20 вересня 2017
Наші спільноти

Лідер президентської гонки Молдови спробував пояснити свої висловлювання про приналежність Криму

Ігор Додон заговорив про "помилки керівництва України" та "боротьбу з етнічними меншинами".

Ігор Додон / wikipedia
Ігор Додон / wikipedia

Лідер президентської гонки Молдови, голова Партії соціалістів Ігор Додон, у спробі пояснити свої висловлювання про приналежність Криму до Росії заявив, що це "юридично ще не визнано".

"Де-факто він належить Росії. Це знає весь світ. Юридично це все ще не оформлено, дуже багато держав, більшість західного світу це не визнали. Але де-факто, скажемо чесно, Крим належить Росії", - заявив Додон в інтерв'ю "Комерсанту".

Політолог розповів про ризик появи на кордоні з Україною ще одного недружнього режиму

Також назвав свою версію "помилки керівництва України": "Для мене як для політика важливо, щоб з помилок, які зробило керівництво України, ми отримали якийсь досвід і не повторювали їх. Якщо керівництво країни бере курс на боротьбу з етнічними меншинами, то відбувається те, що відбувається. Ми зробимо все можливе, щоб в Молдавії це не повторилося".

На уточнююче питання, чи готовий він у разі перемоги на виборах повторити, що "Крим — це Росія", Додон відповів: "скажу, що де-факто Крим належить Росії. Юридично ще не визнано".

У питанні визнання Криму російським Додон згадав про ризик аналогічної процедури для Придністров'я: "Якщо ми визнаємо Крим, чи не спричинить це визнання кимось Придністров'я? Мене це хвилює. Щоб у нас не сталося те ж саме з Придністров'ям. Давайте так: політик Ігор Додон вважає Крим де-факто російським. Після 31 жовтня поговоримо. Різниця дуже велика в порівнянні з Кримом. Крим Росія визнала. А Придністров'я ніхто не визнавав. Я сподіваюся, що і не визнає".

При цьому в разі перемоги на виборах Ігор Додон назвав Київ у числі перших столиць, які він відвідав би: "Першою буде Москва, другим — Брюссель, третім — Бухарест. Четвертим, може бути, Київ. Теж наші сусіди".

"Частина населення хоче в Європу, інша, більша частина, хоче зближення з Росією. Щоб не відповідати стандартно про те, що я промолдовський, я скажу: так, я маю певні цілі — стратегічне партнерство з Росією. Але я ніколи не буду антиєвропейським і антирумунським. Я буду захищати національні інтереси країни", - стверджує кандидат.

Нагадаємо, раніше лідер президентської гонки Молдови, голова Партії соціалістів Ігор Додон, напередодні виборів, які відбудуться 30 жовтня, заявив, що Крим належить Російській Федерації.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку