Президент України Віктор ЮЩЕНКО занепокоєний тим, що уряд досі не запропонував реалістичного законопроекту про державний бюджет на наступний рік. Про це заявив перший заступник глави Секретаріату Президента України Олександр ШЛАПАК в інтерв`ю телеканалам «1+1» та «Інтер», повідомили УНІАН у прес-службі глави держави.

Зокрема, під час інтерв`ю телеканалу «Інтер» О.ШЛАПАК передав позицію глави держави, який занепокоєний тим, що уряд досі не запропонував реалістичного законопроекту про державний бюджет на наступний рік.

«Президент декілька разів зобов`язував Кабінет Міністрів нарешті підготувати реальний бюджет, який базувався би не на тому баченні розвитку економіки, яке ми мали кілька місяців назад, а на тому, що ми маємо на сьогодні», - сказав перший заступник глави Секретаріату.

Відео дня

Він нагадав про указ Президента «Про додаткові заходи щодо подолання фінансової кризи в Україні» від 17 листопада, відповідно до якого Кабінет міністрів мав внести у двотижневий строк допрацьований проект закону про Державний бюджет України на 2009.

Натомість, констатував О.ШЛАПАК, уряд продовжує затягувати бюджетний процес з тим, щоб не мати головного фінансового документу до кінця поточного року. У разі здійснення такого сценарію, попередив перший заступник глави Секретаріату, виникне розбалансування в сфері державних фінансів.

«Ми будемо мати абсолютно незбалансований головний фінансовий документ країни, оскільки прожити по старому бюджету в нових умовах буде практично неможливо, а тим більше, за умов кризи», - сказав О.ШЛАПАК.

За інформацією прес-служби, основними темами розмови з «1+1» стали ситуація у банківській системі та валютний курс. Окремо було обговорено результати співпраці з Міжнародним валютним фондом.

О.ШЛАПАК підтвердив, що заходи, вжиті українськими урядовими інституціями, зокрема, Національним банком, для подолання наслідків світової фінансової кризи отримали позитивну оцінку місії МВФ в Україні.

«МВФ є більшим оптимістом щодо того, як нам вдасться врегулювати ситуацію», - сказав О.ШЛАПАК.

Інтерв`ю вийде в ефір «1+1» у підсумковому випуску новин ТСН у неділю, 7 грудня, о 19:30. В ефірі телеканалу «Інтер» інтерв`ю буде показано у підсумковому інформаційному випуску «Подробиці тижня» у неділю, 7 грудня, о 20:00.