Вівторок,
17 жовтня 2017
Наші спільноти

Клімкін назвав знання української мови "питанням нацбезпеки"

Він зазначив, що позиція з цього питання повинна бути послідовною. За його словами, «ми повинні захищати і український на 100% , і мови національних меншин».

REUTERS
REUTERS

Глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що знання державної мови в країні є «питанням національної безпеки». Про це він сказав в ефірі телеканалу ICTV.

Він зазначив, що позиція з цього питання повинна бути послідовною. За його словами, «ми повинні захищати і український на 100% , і мови національних меншин».

«Та ситуація, коли є люди, які взагалі не володіють українською мовою, це питання, зрештою, нашої єдності і національної безпеки. Я це розумію так і буду далі просувати», — заявив Клімкін.

Як повідомляв УНІАН раніше, 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон «Про освіту», яким передбачено реформування освітньої сфери. Законом запроваджується 12-річна середня освіта в Україні.

Законом визначено, що мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова – українська. Також передбачено, що у закладах освіти, відповідно до освітньої програми, можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома та більше мовами - державною мовою, англійською та іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Пізніше президент Петро Порошенко наголосив, що в Україні не забороняється вивчати мови національних меншин, але кожна дитина має володіти українською. 

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку