REUTERS

Армія Росії наразі найбільша у Східній Європі, але вона морально застаріла та не здатна перемогти в тривалому конфлікті. Про це на сторінках The Washington Post пише оглядач Волтер Пінкус, повідомляє ТСН.ua

Він зауважив, що в часи Холодної війни армія СРСР була сучаснішою і більш підготовленою ніж нинішня російська.

"В умовах нестачі коштів в 90-х і на початку 2000-х страждали боєготовність, рівень підготовки, моральний дух і дисципліна, а більша частина військової промисловості застаріла", - цитує автор доповідь Дослідницької служби Конгресу США.

Відео дня

Читайте такожУ Криму Путін тестує новий спосіб ведення війни - ЗМІ

Пінкус зауважує, що війна в Грузії 2008 року виявила багато слабких сторін російської армії та змусила Путіна почати інвестувати в переозброєння. Однак процес оновлення арсеналу Росії був сповільнений "корупцією, поганим управлінням і кадровими питаннями".

Оглядач зазначає, що Росія так і не змогла ефективно перейти від призовної до контрактної армії. Замість 80% контрактників, які мали б служити три роки, російським збройним силам вдалося найняти лише 35% професіоналів.

Згідно з програмою реформ від 2009 року Кремль планував поповнити особовий склад свого війська до мільйона чоловік. Однак на ділі вдалося залучити в армію 700 тисяч солдатів.

Читайте такожПрес-конференція Путіна: РФ нічого не підписувала з "новою" Україною і готова використати армію

Автор нагадує, що Росія після війни з Грузією купила два французькі авіаносці за 1,6 мільярди доларів, а також замовила в Німеччини будівництво сучасного тренувального центру поблизу з Нижнім Новгородом за 132 мільйони доларів. 

"Міністерство оборони Росії відзвітувало, що модернізація збройних сил станом на кінець минулого року завершена лише на 26%", - йдеться в статті.

Читайте такожЛукашенко про корупцію: Лише ідіот після подій в Україні не зробить висновків

Оглядач зауважує, що за нинішнього стану збройних сил, гіпотетичний збройний конфлікт з Україною тривав би довго.

"Але хоч Росія б можливо і здобула перемогу, результатом стала б тривала нестабільність на кордоні Росії з ймовірною серйозною партизанською війною впродовж тривалого часу. Беручи до уваги нинішній стан російської армії, є достатньо аргументів вважати, що Путін ніколи не піде на такий крок", - пише оглядач The Washington post.