Неділя,
19 лютого 2017

Наші спільноти

СБУ встановила, що російські телеканали використовують “25 кадр” у новинах про Україну

Фахівці СБУ виявили використання російськими телеканалами забороненої міжнародним законодавством маніпулятивної технології, так званого “25 кадру” у новинних сюжетах про Україну.

телевизор / rusbase.vc
СБУ встановила, що російські телеканали використовують “25 кадр” у новинах про Україну / rusbase.vc

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на брифінгу в Києві повідомила начальник прес-центру СБУ Марина Остапенко.

“Наші фахівці проводили дослідження - два місяці вивчали телеканали, телеефіри Росії, зокрема телеканалу “Росія 24”. І є беззаперечні докази того, що російські ЗМІ вдаються до небезпечного психологічного впливу, який формує негативні думки. Ці методи заборонені і російським, і міжнародним законодавством - використання так званого “25 кадру”, - сказала Остапенко.

Так, на брифінгу були продемонстровані кілька розкадровок новин російських телеканалів щодо подій в Україні, на яких під час стоп-кадру видно написи “убивают бандиты”, Правий сектор убивает”, “Правий сектор - каратели”, “Национальная гвардия - убийцы”.

Також, за словами Остапенко, в якості маніпулятивних технологій, як констатують українські фахівці, в новинах російських телеканалів використовуються напівправдива інформація, багаторазово повторюються і багато разів демонструється негативна інформація та картинка, «смакуються» сцени насильства у деталях.Російська пропаганда є більш агресивною, аніж в часи "холодної війни" - Фюле

У свою чергу експерт українського ресурсу “Телекритика” Діана Дуцик зазначила, що подібні маніпулятивні технології підвищують, зокрема, у російського глядача, градус агресії, негативне ставлення до України і всього українського. При цьому російський глядач таким чином відволікається від проблем, які існують у самій Росії, і яким у своїх новинах російські канали майже не присвячують часу.

“Фактично використовується риторика війни, яка переходить на суспільство і підвищує агресію у суспільстві”, - сказала Дуцик.

При цьому вона зазначила, що тези у російських сюжетах про так званий “нацизм”, “фашизм” в Україні почали насаджуватися ще до подій на сході України - у часи акцій протесту на Майдані.

Підсумовуючи, Остапенко зазначила, що українське законодавство, зокрема закон про телерадіомовлення, забороняє використання “25 кадру” на телеканалах.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів

Новини політики

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку