Ізовітова нагадала, що за законом про адвокатуру, який діяв до 2012 року, судді входили до складу КДК адвокатури / фото prm.ua

Голова Ради адвокатів України Лідія Ізовітова наголошує, що можливе введення суддів до складу кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури є порушенням зобов’язань України перед Радою Європи.

Про це вона сказала під час засідання РАУ 5 серпня.

Лідія Ізовітова нагадала, що за законом про адвокатуру, який діяв до 2012 року, судді входили до складу КДК адвокатури. Але при розробці нового закону, враховуючи зобов’язання України перед Радою Європи з розбудови незалежного інституту адвокатури, було передбачено створення КДК виключно з числа адвокатів.

Читайте такожЗаконопроект про скасування адвокатської монополії: комітет ВР пропонує НААУ обговорити проблемні питання

Тепер же голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Андрій Костін пропонує повернути старі норми і ввести до складу КДК діючих суддів, або суддів у відставці. «Тобто позиція Костіна – це крок назад, це – ретроспектива і невиконання міжнародних зобов’язань, яка взяла на себе Україна, вступаючи до Ради Європи», - наголосила Лідія Ізовітова.

Член РАУ від Хмельницької області Оксана Каденко додала, що Костін маніпулює громадською думкою, говорячи про те, що має бути паритет: якщо адвокати входять до дисциплінарних органів суддів, то й судді мають входити до таких органів адвокатури. Фактично, він пропонує встановити контроль державних органів над діяльністю громадських організацій.

 «Державні інституції, державні органи мають бути відкриті перед суспільством. Це – основна засада будь якої сучасної правової держави. Але аж ніяк не навпаки. Тобто шановний Андрій Костін підмінив поняття», - зазначила вона.

У зв’язку з цим РАУ вирішила звернутися до президента, голови Верховної Ради, парламентських комітетів і міжнародних інституцій і привернути їхню увагу до намагань змінити курс України на забезпечення незалежності адвокатури.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram