Роман Костенко розповів про розгляд правок до законопроекту про мобілізацію / фото УНІАН, В'ячеслав Ратинський

27 лютого у Комітеті Верховної ради з питань національної безпеки відбулося перше засідання, де  розглядали правки до законопроекту про мобілізацію. Як розповів секратар комітету Роман Костенко, загалом подано 4195 правок. 

У коментарі РБК-Україна він наголосив, що багато з цих правок дублюються, деякі – різні за формою, але однакові за суттю. Через такі тенденції було ухвалено рішення розбити їх на блоки, після чого комітет голосуватиме за кожен із них.  

"Сьогодні комітет поблоково ухвалював рішення по окремих напрямках. А надалі, розуміючи фінальне рішення, будемо або враховувати, або не враховувати поправки, які внесли народні депутати. Сьогодні ми пройшли лише частину з цих блоків", – пояснив він.

Зазначається, що комітет не підтримав норму про обмеження прав людей судами. Йдеться про блокування рахунків та обмеження виїзду людей за кордон. Проте усі норми дискусійні, тож наразі мова про попереднє голосування. До прикладу, оскільки у Кодексі про адміністративні правопорушення чи Кримінальному кодексі є статті щодо відповідальності за порушення мобілізаційних вимог, як варіант, пропонують збільшити суму штрафів, а не обмежувати права військовозобовʼязаних.

Також не дійшли згоди щодо питання обмеження консульських послуг для українців за кордоном. Це питання також буде дискутуватися у майбутньому. 

"Обговорювали питання функціонування електронного кабінету, і комітет проголосував за те, що реєстрація в цьому кабінеті має бути правом, а не обов'язком. Також підіймалось питання щодо електронних повісток і було вирішено, що електронних повісток бути не має. Але є варіант, що вони будуть надходити тільки тим, хто зареєстрував собі електронний кабінет, бо така особа сама обрала відповідну форму комунікації з ТЦК. Крім того, обговорювали права поліції та ТЦК щодо процедури видачі подачі", – додав секратар комітету. 

Зважаючи на чималу кількість поправок, розглядати їх будуть щонайменше до кінця поточного тижня. 

Мобілізація в Україні: останні новини

Через два місяці після того, як у Раді ухвалять новий закон про мобілізацію і його підпише президент Зеленський, в Україні почне працювати електронний кабінет для військовозобов'язаних, призовників та військовослужбовців. Про це заявила заступниця міністра оборони Катерина Чорногоренко. За її словами, вже готують функціонал для впровадження "сертифікату захисника" та документа про бронювання працівників.

Водночас керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що у законопроєкті про мобілізацію збираються врахувати "позицію бізнесу". 

Вас також можуть зацікавити новини: