Сергій Шкарлет отримав попередження від ЄС / фото УНІАН

Виконувач обов’язків міністра освіти та науки Сергій Шкарлет отримав офіційне попередження представництва Євросоюзу в Україні через спроби змінити структуру міністерства, які фактично руйнують запроваджені раніше реформи.

Читайте такожСекретар РНБО заявив про загрозу національній безпеці України

Про це з посиланням на дипломатичні джерела повідомляє «Європейська правда».

За інформацією журналістів, раніше МОН представив уряду проєкт рішення про зміну структури міністерства, яка передбачала реорганізацію (ліквідацію) усіх директоратів, утворених кілька років тому в рамках реформи держслужби. Фінансування реформи забезпечив ЄС. МОН був одним з пілотних міністерств, які отримали європейські грантові кошти для проведення такої реформи. Її рамки передбачали, зокрема, заповнення новоутворених посад з гідною оплатою на відкритих конкурсах.

Запропоновані Шкарлетом зміни, як зазначається, порушують не лише зобов’язання України у рамках вже проведеної реформи, але також умови надання зарезервованої для України макрофінансової допомоги ЄС, тому проєкт рішення МОН був відхилений урядовими структурами як такий що суперечить міжнародним зобов’язанням України. Про цю ініціативу однак стало відомо західним донорам.

Наприкінці минулого тижня представництво ЄС звернулося з листом до Сергія Шкарлета, у якому нагадало керівнику міністерства про безповоротну допомогу Україні у сфері освіти та науки.

Так, фінансування лише виконуваних на даний момент програм має загальну вартість понад 200 млн євро. У ЄС підкреслили, що це фінансування спирається на реформу держслужби, яку підважують дії Шкарлета.

У зв’язку з цими стратегічними пріоритетами (за якими Україна отримує від ЄС та держав ЄС гранти – ред), як ви напевно знаєте, ЄС тісно залучений до реформи держу правління, яка лишається наріжним каменем підвищення здатності держслужби досягати результату", - йдеться у листі.

Європейська сторона вважає важливим збереження 6 директоратів МОН із високооплачуваними співробітниками, утворених у рамках фінансованої ЄС реформи.

"Ми закликаємо вас продовжувати належну дію цих структур і посилювати їхню роль у міністерстві... Будь-який відкат досягнутого раніше успіху у реформах безсумнівно викличе нашу занепокоєність та може підірвати нашу співпрацю, яку ми сприймаємо як успішну і прагнемо продовжувати – в тому числі, можливо, через нові програми допомоги у рамках реформи держслужби", - йдеться у листі.

Призначення Шкарлета в МОН

  • 25 червня Кабмін призначив Шкарлета на посаду в.о. міністра освіти і науки.
  • Напередодні призначення Шкарлета в міністерство, в червні 2020 го, у членів профільного комітету ВР виникли питання про наявність плагіату в його дисертаціях і «політичну ангажованість» через інформацію ЗМІ про те, що в минулому він був членом Партії регіонів.
  • Вчені виявили в його працях понад 87% скопійованих цитат інших авторів, які сам і. о. міністра як цитати не вказував. Подекуди збігалися цілі абзаци.
  • Сам же Шкарлет згодом пояснив, що наукові роботи, в яких громадськість виявила плагіат, були написані або в співробітництві з іншими вченими, або ж тільки під його редактурою. Він також заявив, що буде оскаржувати висновки щодо плагіату в суді

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram