Вода в Криму стала дефіцитом / фото УНІАН

У представництві президента України в Криму прокоментували заяви Росії про те, що припинення подачі води на півострів є порушенням прав людини.

Офіційну відповідь опублікували на сторінці представництва в Facebook.

Читайте такожУ Лаврова припинення поставок води в окупований РФ Крим порівняли з "тортурами"

Відео дня

Там нагадали, що згадані Росією положення міжнародних договорів не стосуються права людини на воду і не містять зобов'язання відновити водопостачання, а мають відношення до інших прав і свобод людей.

Також у представництві підкреслили, що неприпустимо, коли про порушення прав або тортури говорить країна-окупант, "під контролем якої відбулися десятки вбивств, насильницьких зіткнень і катувань українців і кримсько-татарських активістів у Криму".

Згідно Четвертої Женевської конвенції країна-окупант "повинна забезпечувати цивільне населення всіма необхідними ресурсами", в тому числі і водою. А значить, саме Росія і її посадові особи несуть відповідальність за все, що відбувається на цих окупованих територіях.

Водопостачання тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя є досить дорогим заходом для Російської Федерації як держави-окупанта. Однак Україна не повинна вирішувати проблеми, що виникають перед державою-окупантом після шести років тимчасової окупації нею частини суверенної території України, - йдеться в повідомленні.

Засуха в Криму: що відомо

  • Засуха в Криму: що відомо Україна забезпечувала до 85% потреб півострова в прісній воді через Північно-Кримський канал, який з'єднує головне русло Дніпра з півостровом.
  • Після анексії Криму Росією в 2014 році постачання води на півострів припинили. Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. При цьому екологи звертають увагу, що регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.
  • 7 вересня в Сімферополі, Бахчисарайському і Сімферопольському районах через посуху і обміління водойм починається третій, найжорсткіший, етап обмежень подачі води.
  • В той же день в ООН заявили, що " головну відповідальність за забезпечення водою окупованого Криму несе Росія».