этот материал доступен на русском

Всесвіт може виявитися на два мільярди років молодшим за передбачуване – вчені

12:06, 14 вересня 2019
Наука та IT
1614 0
Ілюстрація REUTERS

Читайте такожАстрономи з'єднання ясували, коли Чумацький шлях поглинув іншу галактику

Про це повідомляє ZN.ua.

"Їх розрахунки показали, що вік Всесвіту становить 11,4 мільярда років, а не 13,7 мільярда, як вважалося раніше", - говориться у повідомленні.

Зазначається, що вік Всесвіту оцінюють, використовуючи рух зірок для того, щоб зрозуміти, наскільки швидко він розширюється. Швидкість розширення називають постійною Хаббла, збільшення її числа означає, що Всесвіт розширюється швидше, а його вік - менший.

"В ході нового дослідження учені провели розрахунки постійної Хаббла та отримали значення, рівне 82,4, що відповідає віку Всесвіту в 11,4 мільярда років", - інформує видання.

Для розрахунків дослідники застосовували концепцію гравітаційного лінзування. Вона полягає в тому, що об'єкти з великою масою можуть викривляти простір-час навколо себе, таким чином дозволяючи дивитися через них на далекі об'єкти, як крізь лінзу. Вчені використовували особливий тип цього ефекту, який називається лінзуванням з затримкою часу. За допомогою такого методу астрономам вдалося отримати інформацію про двох далеких об'єктах і оцінити прискорення, з яким вони віддаляються від Землі.

Разом з тим, дослідники наполягають на тому, що їх значення є найточнішим з усіх, отриманих на даний момент. Насправді, вік Всесвіту може бути як меншим, так і більшим.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter