Касир храму нарікає, що настоятель просто розхитує ситуацію / Скріншот

На Вінниччині парафіяни заблокували двері в храм, де служить священик Московського патріархату, тому що частина села Лукашівка виступає за помісну українську церкву.

Тепер і селяни, й настоятель чекають суботи, коли на зборах люди будуть голосувати, яка саме юрисдикція їм потрібна, йдеться в сюжеті ТСН.

Панотець Федір Расторгуєв свариться з парафіянами, тому що частина жителів Лукашовки почала виступати за Православну церкву України.

Відео дня

"Я приїхав, а в храм зайти не можу, як нормальна людина – замінений замок, а через вівтар заблоковані двері", - говорить священик. У приміщенні троє дверей, й одні з них священик після служби просто забув закрити - так говорить місцевий житель Віталій Данилюк. За його словами, двері просто заблокували, щоб злодії нічого не забрали. "Ми зробили дві дірки і взяли на цвяхи, щоб заблокувати – все, що ми зробили", - пояснив селянин.

Читайте такожМитрополит Епіфаній: віримо, що у 2019 році мі об'єднання єднаємо все українське православ'я

Касир храму нарікає, що настоятель просто розхитує ситуацію, адже громада скоро повинна вирішувати, до якого патріархату приєднуватися. "У нас практично 80% молоді, і все село за нову українську церкву. А тут збирається 20 бабусь, яких батюшка налаштовує, що Симеон – Юда, що Москва – наша батьківщина", - говорить Світлана Ібер. Поліція в ситуації нічого протиправного не виявила і констатувала, що замок змінив сам священик. "З церкви нічого не викрадено, всі цінності на місці, тільки змінений замок на дверях. Ознак кримінального злочину не виявлено", - пояснив начальник відділення превенції Літинського Петро Додукало.

Поставити крапку в протистоянні селян повинні збори. Зі слів голови громади, їх призначили на суботу. "Є 250 дворів, тобто 750 жителів. Збори покажуть – не можу судити. Молоді багато, звичайно, вони схиляються до української церкви", - розповів Лукашівський сільський голова Віктор Медяник.

Як повідомлялося, на Вінниччині в цілому 320 парафій Московського патріархату, з них 20 вже перейшли до автокефальної церкви, ще мінімум про 10 відомо, що вони готуються до приєднання.