Луценко розповів про відсутність доказів щодо інших посадовців / фото УНІАН

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявляє, що на даний час слідство не зібрало доказів причетності інших посадових осіб до вчинення злочину проти активістки Катерини Гандзюк, крім підозрюваного в організації вбивства голови Херсонської облради Владислава Мангера.

Як передає кореспондент УНІАН, про це генпрокурор повідомив під час брифінгу в Києві.

За його словами, наразі немає жодних доказів причетності інших посадових осіб, ніж ті підозри, які вже були пред'явлені.

Відео дня

Луценко запевнив, що слідство буде оголошувати підозри усім особам, незалежно від їхніх посад, партійної приналежності або інших ознак тільки в тому разі, якщо буде встановлено достатньо доказів.

«Як керівник групи прокурорів можу заявити, що мені невідомо жодного повідомленні про причетність, наприклад, Гордєєва (голови Херсонської ОДА – Андрія Гордєєва - УНІАН) до злочину щодо Гандзюк. Жодного факту, свідчення слідству не надано», - наголосив він.

Читайте такожЛуценко заявив, що ГПУ не має права затримувати Мангера

«Щодо пана Рищука (заступника голови Херсонської ОДА Євгена Рищука - УНІАН), то слідство володіє фактами і доказами, які свідчать про його ймовірну корумповану діяльність, пов’язану з підпалами лісу. Зараз він перебуває в СБУ, дає свідчення, якщо доказів буде достатньо – йому також буде пред’явлено звинувачення. Підкреслюю, що при цьому доказів його обізнаності з планом Мангера та інших учасників вбивства Гандзюк на цей момент у слідства немає», - додав генпрокурор.

Проте, як наголосив Луценко, у слідства є факти ймовірної корумпованої діяльності Рищука, його причетності до схем з розкраданням лісових ресурсів, «тому в окремому провадженні йому буде дано оцінку».

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 11 лютого, генпрокурор Луценко заявив, що голові Херсонської облради Мангеру оголошено підозру в організації вбивства Гандзюк.

Довідка УНІАН. 31 липня 2018 року в Херсоні невідомий вилив сірчану кислоту в обличчя Гандзюк. Жінку з хімічним опіком більш як 30% тіла госпіталізували. Гандзюк перебувала на лікуванні в Київському міському опіковому центрі. 4 листопада вона померла.

За підозрою в участі або співучасті в замаху на вбивство Гандзюк було затримано шестеро осіб. У серпні з-під варти звільнили одного з підозрюваних - Миколу Новікова - через відсутність в його діях складу злочину. Під вартою перебувають Сергій Торбін і Микита Грабчук, іншим - В'ячеславу Вишневському, Володимиру Васяновичу і Віктору Горбунову суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобових домашніх арештів.

5 листопада у ЗМІ з'явилася інформація про те, що гроші за напад на Гандзюк підозрюваному в замовленні злочину нібито передавав Ігор Павловський - помічник народного депутата від «БПП» Миколи Паламарчука.

12 листопада суд заарештував Павловського. За даними СБУ, він підозрюється в співучасті у вбивстві Гандзюк.

4 грудня Луценко заявив, що у справі про вбивство активістки оголошено підозру раніше судимому громадянину на прізвище Левін, відомому в кримінальному світі на прізвисько Москаль-молодший. За словами генпрокурора, Левін достроково вийшов із в'язниці за «законом Савченко».

21 січня 2019 року в СБУ заявили, що Левін був оголошений в міжнародний розшук ще 10 грудня 2018 року.

28 січня на засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради для проведення розслідування відомостей про напади на Гандзюк та інших громадських активістів батько вбитої активістки Віктор Гандзюк заявив, що в ГПУ, МВС і СБУ знають замовників вбивства його дочки.