Іван Баканов заявив, що наразі відбувається оновлення та перезавантаження СБУ / фото УНІАН

Голова Служби безпеки України Іван Баканов ознайомився з результатами діяльності за минулий рік Головного управління СБУ в Києві та Київській області та окреслив головні завдання на новий, 2020-й рік.

Як сказано у повідомленні на сайті СБУ, Баканов оцінив професійні здобутки у діяльності управління, але водночас наголосив на необхідності посилити роботу за ключовими напрямками для більш ефективної протидії сучасним викликам, які стоять перед Україною.

Читайте такожБаканов анонсував скорочення штату СБУ«Сьогодні відбувається оновлення, перезавантаження Служби. Ми повинні реформуватися. І стати більш ефективними. Наше основне завдання – захист державної безпеки, боротьба з тероризмом, диверсіями, кіберзагрозами, розвідувально-підривною діяльністю тощо. Впевнений, що особовий склад столичного главку здатен виконувати всі поставлені завдання та доводити ефективність нових підходів», – наголосив Баканов та зазначив, що в цілому задоволений роботою управління.

Відео дня

Своєю чергою, керівник Головного управління СБУ в Києві та Київській області Сергій Болдир повідомив, що відбувається перехід на гнучку та динамічну систему роботи для оперативного і дієвого реагування на потенційні загрози національній безпеці.

Зокрема, сказано, що зареєстроване кримінальне провадження за фактом формування спецслужбами РФ агентурної мережі на низці підприємств ОПК, основним завданням якої є послаблення обороноздатності України (ст. 111 Кримінального кодексу України).

Також при спробі збуту партії товарів військового призначення (комплектуючих до винищувача СУ-25) викрито мешканця міста Узин. Під час обшуків в орендованому зловмисником приміщенні вилучено запасні частини до військової техніки на понад 1 мільйон доларів США, викрадених з військових частин.

Крім того, підрозділ кібербезпеки главку припинив діяльність організованого угрупування так званих «міжнародних детективів», до складу якого входили колишні та діючі співробітники Нацполіції та СБУ. Вони спеціалізувались на збуті інформації, отриманої під час проведення незаконних заходів, у тому числі представникам іноземних дипломатичних місій.

Разом з тим, викрито й злочинну діяльність посадових осіб КП «ГІОЦ», які у змові з керівництвом ІТ-компанії фальсифікували розробку програмного забезпечення та привласнили понад 20 мільйонів гривень з державного бюджету, виділених в рамках цільової програми інформатизації «Електронна столиця».

Зазначається, що загалом, у минулому році за матеріалами оперативних підрозділів Головного управління зареєстровано 487 кримінальних проваджень, з яких 73 – слідчими главку. Про вчинення злочинів повідомлено про підозру 333 особам, з них 77 – слідчими ГУ.