Вартість навчання у вишах може зменшитися

16:42, 12 серпня 2009
Суспільство
2576 0

Антимонопольний комітет України припускає, що частина вишів країни вже у вересні цього року можуть зменшити ціну за навчання. Як передає кореспондент УНІАН, таку думку висловив в.о. голови АМКУ Олександр МЕЛЬНИЧЕНКО сьогодні на нараді в Харківській ОДА.

Кажучи про передумови цього, О.МЕЛЬНИЧЕНКО зазначив, що АМКУ за власною ініціативою почав вивчення ринку освітніх послуг, зокрема, обгрунтованість розмірів плати за навчання у вишах. Для перевірки комітет відібрав спеціальності "Правознавство" і "Стоматологія" у 25 кращих вишах країни за рейтингом Міносвіти, зокрема, в Національній юридичній академії, Харківському медуніверситеті, КНУ ім. Т.Шевченка та інших.

Поки що у АМКУ немає підстав говорити про те, чи "дійсно плата там завищена". Але з`ясувалося, що, наприклад, в Національній юракадемії і Харківському медуніверситеті плата за навчання порівняно з минулим роком зросла на 20%.

У зв`язку з цим комітет рекомендував вищим навчальним закладам самостійно "перевірити обгрунтованість підвищення цін і визначитися, до якого рівня їх можна знизити".

О.МЕЛЬНИЧЕНКО вважає, що однією з причин зростання вартості освіти є відсутність методики формування цін на освітні послуги. "Виші включають до своїх витрат і витрати на капітальне будівництво і оренду", - зазначив голова відомства. За його словами, АМКУ відправив до Міносвіти перелік статей, які можна включати в калькуляцію при розрахунку вартості навчання.

О.МЕЛЬНИЧЕНКО повідомив, що на нещодавній колегії АМКУ, де йшлося про вартість навчання, був присутній один із керівників Міносвіти. "І я сподіваюся, що в 2010 р. методика розрахунку ціни цих послуг зміниться", - сказав керівник комітету. Він також заявив про готовність притягувати до відповідальності тих представників галузі освіти, хто не займатиметься зменшенням високих цін за навчання.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter