Четвер,
24 серпня 2017
Наші спільноти

Бойко спокушав американців чотирма китами енергетичної політики

Оду Україні слухали на бізнесовому форумі

Побудова міцної, надійної енергетичної економіки, яка забезпечить поставки ресурсів зі Сходу споживачам на Заході, є основою стратегічної політики України, заявив міністр палива і енергетики Юрій БОЙКО на Українському бізнесовому форумі в Нью-Йорку (США).

Як повідомили УНІАН в прес-службі Мінпаливенерго України, в своїй доповіді, яку міністр зробив для американських інвесторів, він виділив чотири ключові позиції, на яких базується енергетична стратегія України:

- відданість України поглибленню загальної співпраці з ЄС, включаючи енергетичну сферу;

- концентрація на створенні сучасного енергетичного сектору в Україні;

- підтримка міцних відносин з Російською Федерацією;

- побудова справжнього стратегічного енергетичного партнерства з США, що принесе істотні вигоди обом сторонам.

Міністр повідомив, що в цьому контексті Україна проводить економічні реформи, які забезпечать сумісність вітчизняної і європейської економічних систем, модернізує промисловість і укріплює довгострокові партнерські відносини з Росією, Причорноморськими і Прикаспійськими країнами, енергетичні поставки яких є ключовими для забезпечення глобального енергетичного балансу.

«Створення прозорого, гнучкого і ефективного середовища для інвестицій і розширення бізнесу також є ключовими елементами нашої стратегії», - зазначив Ю.БОЙКО.

Зупиняючись на співпраці з ЄС, він повідомив, що диверсифікація поставок вуглеводнів в Україну і створення маршрутів транзиту енергоресурсів в Європу через територію України є пріоритетними завданнями.

«У цьому контексті велике значення має розвиток проекту трубопроводу Одеса-Броди-Плоцьк. Також ми повинні синхронізувати роботу української і європейської електроенергетичних систем», - сказав Ю.БОЙКО.

Щодо модернізації енергетичного сектору, він зазначив, що, згідно з енергетичною стратегією України, споживання енергії буде зменшено на 50%, у той час, як ВВП зросте втричі.

«Протягом наступних декількох років ми хочемо знизити споживання газу на 30% в металургії і на 20% в хімічній промисловості», - повідомив він.

За словами Ю.БОЙКА, до 2030 року планується знизити енергозалежність України від імпортованих енергоносіїв до 12%.

Коментуючи відносини з РФ, міністр зазначив, що в жовтні цього року з Росією були досягнуті важливі і взаємоприйнятні домовленості в нафтогазовій, електроенергетичній і ядерній сферах.

«Ми недавно підписали угоди, які визначають умови поставок газу в 2007 році і забезпечують збільшення обсягів транзиту російської нафти територією України», - повідомив Ю.БОЙКО.

Щодо українсько-американської співпраці, міністр зазначив, що Україна зацікавлена в залученні американських партнерів до Євразійського нафтотранспортного проекту.

«Цей стратегічний коридор базується на ідеї транспортування казахської нафти в Європу через трубопровід Одеса-Броди-Плоцьк», - сказав Ю.БОЙКО.

 

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку