Активістка Femen оголила груди біля Офісу президента / фото УНІАН, Максим Поліщук

Представниця громадського руху Femen сьогодні, 27 січня, прийшла з дитиною до Офісу президента в Києві й провела топлес-протест.

Як зазначили в русі Femen, вони вимагають від президента Володимира Зеленського скасувати наказ про обов'язковий військовий облік для жінок та примусову їхню мобілізацію у разі війни.

Активістки переконані, що жінки та дівчата мають брати участь у військових конфліктах виключно на добровільних засадах.

Як повідомляв УНІАН, Міністерство оборони розширило перелік спеціальностей і професій, які передбачають, що жінки мають стати на військовий облік військовозобов'язаних. Документ набув чинності 17 грудня. Жінки повинні будуть стати на облік, якщо їхня професія входить до розширеного переліку й вони придатні до військової служби за станом здоров’я і віком (від 18 до 60 років).

До переліку професій, представниці яких стануть військовозобов'язаними, включено журналісток, програмістів, музикантів, працівниць ресторанів і готелів, бухгалтерів та багатьох інших.

Жінок можуть призивати до Збройних сил або залучати до оборонних робіт, але тільки у воєнний час. У мирний же час українки можуть піти в армію добровольцями.

Роботодавці жінок відповідних спеціальностей мають контролювати їхнє перебування на військовому обліку. Недотримання цієї вимоги каратиметься штрафом. Також документи про взяття на облік перевірятимуть при влаштуванні жінок на роботу.

Читайте такожКожна жінка має прийти до військомату: в ЗСУ пояснили процедуру взяття на військовий облік

Утім, 17 січня президент Володимир Зеленський у відповідь на петицію про скасування наказу щодо взяття на військовий облік жінок доручив скоротити перелік спеціальностей та професій, які підлягають військовому обліку. Президент вважає, що суспільний резонанс довкола військового обліку для жінок був викликаний невдалою реалізацією норм Конституції та законодавства. Зокрема, відсутністю чітко визначеної процедури постановки жінок на військовий облік.

21 січня Міністерство оборони розробило нову редакцію наказу щодо взяття на військовий облік жінок і надіслало його на погодження до Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки та Служби зовнішньої розвідки. У новому наказі визначено 14 спеціальностей та 6 професій, здобуття та отримання яких передбачає постановку на військовий облік. Зазначені спеціальності та професії споріднені з близько 100 військово-обліковими спеціальностями, тоді як раніше мова йшла про 35 фахових напрямків, що об‘єднував понад 200 спеціальностей.

Вас також можуть зацікавити новини: