Хуавей Україна та Київський національний університет імені Тараса Шевченка
планують проєкти в форматі відкритих інновацій

20 серпня 2020 рокуна «Поетичній галявині» Ботанічного саду ім. О. В. Фоміна Київський національний університет імені Тараса Шевченка та ХУАВЕЙ УКРАЇНА підписали Меморандум про взаєморозуміння. Цей крок є свідченням інноваційних підходів у сфері вищої освіти й об’єднує зусилля навчальних закладів, держави, бізнесу, професійних спілок та асоціаційу розвитку екосистеми інформаційно-комунікаційних технологій. Подія відбулася у форматі поєднання мистецтвай технологій.

Проректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Петро Бех, відкриваючи захід, наголосив на важливій ролі партнерства: «Університет пишається багаторічною співпрацею із всесвітньовідомою компанією, а підписання Меморандуму є свідченням інноваційних підходів у сфері вищої освіти та об’єднання зусиль КНУ імені Тараса Шевченка й бізнесу в розвитку екосистеми інформаційно-комунікаційних технологій».

Укладання словника у сфері ІКТ як платформи відкритих інновацій

"Розвиток цифрової інфраструктури посідає центральне місце в національній політиці різних країн у сфері інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Нова цифрова інфраструктура може прискоритивідновлення економікизавдяки співпраці університетів, бізнесу та професійних асоціацій", – наголосив директор ХУАВЕЙ УКРАЇНА.

Відео дня

ХУАВЕЙ УКРАЇНА та Київський національний університет імені Тараса Шевченка планують різноманітні проєкти в форматі відкритих інновацій. Одним із них є укладання словника у сфері ІКТ як платформи відкритих інновацій із залученням усіх зацікавлених сторін в Україні та інших країнах (галузевих асоціацій, освітніх закладів, наукових та державних установ).

Хуавей Україна та Київський національний університет імені Тараса Шевченка
планують проєкти в форматі відкритих інновацій

Поєднання технологій та мистецтва

Поєднання технологій та мистецтва сприяють втіленню в життя проєктів відкритих інновацій, які спрямовані на цифрову трансформацію у багатьох сферах. Учасники заходу створили колективну картину, на якій зображено соняшник, як символ відкритих інновацій та співпраці, приклад творчого поєднання технологій та мистецтва заради спільного успіху й розвитку.

«Спільна творчість об’єднує людей, особливо в цифровому епоху, коли немає меж, а культура – кордонів. Найкращий вчитель для людей – це природа.  Тож, нехай наша спільна картина "Соняшники" стане символом початку плідного партнерства заради великих справ», – зазначала Чи Шаотін, художниця, викладачка китайського живопису та каліграфії, педагогиня образотворчого мистецтва та дизайну.

Остап Ковальчук, проректор з наукової роботи Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, член зазначив: «Сучасні технології, зокрема алгоритми покращення зображень та штучний інтелект у фотографії і відео, дають можливість зосередитися на ідеї, а не техніці, на задумі, а не вивченні складних прийомів. Сьогодні залишатися на технологічній вершині нелегко, тут, як і у творчості, постійно потрібні нові ідеї, саме тому співпраця з університетами та, передусім, молоддю, є важливим джерелом наснаги, а також ключем до розуміння потреб сучасної і майбутньої аудиторії».

Під час підпису меморандуму брали участь представники підрозділів університету, з якими буду втілюватися в життя низка проєктів: декан факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем КНУ імені Тараса Шевченка Андрій Нетреба, декан факультету інформаційних технологій КНУ імені Тараса Шевченка Віталій Снитюк, директорка Центру інноваційного розвиткуКНУ імені Тараса Шевченка Світлана Березіна, директорка Ботанічного саду ім. О. В. Фоміна Марина Гайдаржи, проректор КНУ імені Тараса Шевченка з науково-педагогічної роботи (перспективний розвиток) Олександр Рожко.

Хуавей Україна та Київський національний університет імені Тараса Шевченка
планують проєкти в форматі відкритих інновацій