Конкурс на посаду члена НКРЕКП: Бабій назвали популісткою і порадили йти в політику, а не в регулятори, - ЗМІ

Наразі триває черговий конкурсний етап з відбору нових членів НКРЕКП. Пройшло вже дві співбесіди з кандидатами, серед яких екс-керуюча водоканалами проросійського політика Юрія Бойка Ольга Бабій. Під час спілкування з членами конкурсної комісії, Бабій неодноразово вказали на популістські заяви. Крім того, вона відверто захищала політику підняття тарифів на усі комунальні послуги для населення. Про це повідомляють "Економічні новини" з посиланням на опубліковане відео співбесіди.

Як пише видання, один з членів комісії під час співбесіди зазначив, що за останні кілька років тарифи для населення зросли у 9 разів, та поцікавився у Бабій, чим люди мають платити.

"У відповідь кандидатка почала захищати позицію підвищення тарифів, аргументуючи це, зокрема, необхідністю підвищення заробітних плат співробітникам (електрикам) обленерго. У відповідь представник конкурсної комісії зауважив, що теж був членом НКРЕКП, та мав оклад у 2015 році на рівні 4700 грн", - говориться у публікації.

Відео дня

Представник конкурсної комісії спитав про заробітки самої Бабій, на що вона відповіла: "Мій оклад сьогодні становить 120 тисяч гривень".

У виданні акцентували, що таким чином її заробітна плата зросла у понад 25 разів.

"Тож звідки мають братися кошти на заробітні плати електриків?" - запитак член конкурсної комісії.

Зазначається, що виправдовувати свої заробітки Бабій почала вимогою щодо "незалежності регулятора".

"Водночас вона тут же сама собі й заперечила, заявивши, що фінансують заробітні плати членів НКРЕКП компанії, яким власне НКРЕКП і визначають тарифи. Що само собою виключає реальну незалежність рішень регулятора", - пишуть "Економічні новини".

У підсумку вказується, що Бабій натякнули на її бізнес-орієнтовану позицію та порадили йти в політику, а не в НКРЕКП, де кожне прийняте рішення безпосередньо стосується українських громадян. Вона ж тим часов виправдовувалася:

"Я також, як і ви, за народ України, але важливо зробити все, щоб в народу України була електрика, газ, вода і тепло. Забезпечити такий рівень регулювання, щоб люди фізично отримували послуги".

"В розмові з іншими членами комісії Бабій неодноразово висловилася за підвищення тарифів, зокрема, і для операторів систем розподілу. Крім того, вона запропонувала вводити плату за приєднану потужність. А на запитання про те, де людям шукати кошти не оплату цього всього, пропонувала залучати кредитні кошти чи то в українських банків, чи у міжнародних партнерів. Зрештою її співбесіда завершилася наступними словами одного з членів комісії: "а ви все фантазуєте і фантазуєте…", - говориться у піблікації.

Нагадується, що Бабій окрім "сумнівного рівня професійності має ще й проблеми з НАЗК". Так, Агентство інформувало про багаторазове ігнорування нею викликів до НАЗК, щоб надати пояснення про призначення собі багатотисячних премій (250 тисяч гривень). Тоді у НАЗК попереджали про винесення Бабій корупційного протоколу. Чи був він потім затверджений судом наразі, поки що невідомо.