Повістку мають вручити особисто в руки, наголошують правники / фото УП

Днями соцмережі заполонило відео, як люди у військовій формі прикріплюють повістку на двері квартири, фотографують її та йдуть. Тож адвокат Олександр Заруцький пояснив, чи законно це.

Також правники пояснили, як на таке "вручення" повістки реагувати українцям та чи взагалі потрібно реагувати, повідомляє ТСН.

Заруцький наголосив, що повістку повинні вручати у руки людині, яка в ній зазначена. Тому наліпити документ на двері й вважати це отриманням людиною незаконно, каже адвокат:

Відео дня

"Повістку мають вручити в руки, а вдавати, що її вручили, прикріпивши на двері, є не дуже коректним рішенням".

Своєю чергою, правозахисник Едуард Багіров наголосив, що представники військкомату мали б вручити повістку людині, а вона - залишити підпис про її отримання. Без підписання повістки людина може не з'являтися до територіального центру комплектування та соцпідтримки, це не матиме жодних правових наслідків. "А прикріплення на двері - це відхилення від правил вручення повісток", - зазначив Багіров.

Роздача повісток в Україні та мобілізація

В Україні з початку повномасштабного вторгнення відбувається мобілізація, військовозобов'язаних громадян просять з'явитися до військкоматів для уточнення своїх даних. Наголосимо, що повістки вручають не для того, щоб одразу відправити людину на фронт. Навіть якщо вас і призвуть після вручення документа, спочатку ви пройдете навчання. 

Раніше в мережі з'явилися фото прикріплених у під'їздах деяких житлових будинків Києва оголошень, в яких надруковано закон про мобілізацію та наказ для військовозобов’язаних прибути до районного військкомату. У КМВА заявили, що це - інформування населення про те, що мобілізація триває. 

21 січня Зеленський повідомив, що військове керівництво отримало завдання створити резерви для того, щоб захисники змогли відновитися після бойових дій.

Раніше військовий експерт Олег Жданов заявляв, що масштабна мобілізація в Україні може бути оголошена для відбиття ймовірного наступу Росії, але наразі вона неможлива, адже у ЗСУ бракує техніки.

Вас також можуть зацікавити новини: